Skocz do zawartości

Pierwszy skuter w życiu. ogłoszenia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś z miesiąca zastanawiam się nad zakupem jakiegoś wozidła, postaram się opisać mój problem, założenia i wymagania. Radziłem się poczatkowo znajomych i tak mi każdy namącił w głowie każdy uważał się za nie wiadomo jakiego specjaliste typu, jeden np. romet jest do kitu a drugi go zachwalał że w końcu postanowiłem zapytać się na tym tematycznym forum.

Więc, skuter (opcjonalnie motorower) ma mi służyć do dojazdu na szkolenie, a potem do pracy, mieszkam na wsi a prawa jazdy jeszcze nie mam i przydałby się jakiś środek lokomocji a samym rowerem do nabycia prawka oraz auta jeździć nie będe :D (mam 21 lat) z kolei połączenie PKS jest kiepskie.... i do miasta w którym ma to wszystko się odbywać mam 12 kilometrów, droga jest cały czas prosta, bez ostrych zakrętów z kilkoma dosyć niedużymi górkami.

Jak pisałem powyżej nie mam prawa jazdy więc musze jeździć czymś co ma 50cm3 na sam dowód osobisty a mój budżet to 1500-2000 zł, a sam pojazd teoretycznie ma mnie intensywnie powozić do jesieni, więc do tego czasu ma mi wytrzymać, i teraz kluczowe pytania.

-Czy lepiej kupić chińczyka czy coś markowego?
-Jaki model będzie wytrzymały na dość rosłego faceta?
-Czy lepiej kupić skuter czy motorower? słyszałem opinie że skutera da sie łatwiej zajeździć niż takiego motorowera, i że skuter jest droższy w utrzymaniu.
-Czym się łatwiej jeździ? skuterem czy jakimś simsonem? i czy przesiadka z roweru na skuter/motorower jest bardzo bolesna? czy jeździ się podobnie? , bo obecnie troche się boje tego że wywróce sie na pierwszym lepszym zakręcie :D
-Jakie modele spełniały by moje kryteria?
-Oto modele jakie znalazłem w ogłoszeniach a mnie zainteresowaly.
https://www.olx.pl/oferta/romet-zx-50-CID5-IDka4Hg.html#1f0e5c5cf5

https://www.olx.pl/oferta/daelim-s4-podzespoly-honda-50-CID5-IDbNLaZ.html#03f66d5dfd (ten jest moim faworytem)
https://www.olx.pl/oferta/toros-el-clasico-50-nowy-2015-rok-romet-zumico-zipp-route-CID5-IDkY2Hc.html#07332a1305

https://www.olx.pl/oferta/zipp-quantum-4t-CID5-IDl4AdE.html#fa4aed6c09

 

 

I to chyba tyle, dodam też że nie zamierzam jeździć jak pirat, wystarczy że będzie jechać te 40 km/h, bardzo prosiłbym o jakieś fachowe opinie, co do tych z ogłoszeń jak i inne propozycje.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na pierwszy mechaniczny jednoslad nie bierz biegowki, hm.... co do przesiadki z roweru na skuter. Ja gdy kupilem sobie peugeota poprostu wsiadlem i pojechalem, aczykolwiek moj ma bardzo nisko srodek ciezkosci przez co jest latwiej, jezeli ma ci starczyc tylko do jesieni to kup chinola. a co do zajechania... wszystko da sie zajechac jesli sie to robi bez glowy, poprostu nie piluj go na zilmnym silniku i bedzie okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy mechaniczny jednoslad nie bierz biegowki, (...)

 

znaczy co, odradzasz zdobycie umiejętności prowadzenia normalnego motocykla? z jakiegoś konkretnego powodu?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

poszukaj starej hondy bali w tej kasie

 

Ja mam piaggio sfera 50 , prosty jak budowa cepa , części w spożywczym , jeździłem nim i w -10 non stop stoi pod blokiem i zbyt wiele awari nie miałem ( jeszcze go nie pchałem ) tylko że dużo jak na kibel pali -gaźnik 12mm 100% seria bez blokad a nie mogę zejść do 3/100 nawet a średnio to 4/100 ........

 

większość gratów jest tania , łatwo się naprawia ja swojego kupiłem za 1000 zł i w gratisie drugi na części , włożyłem 200-300 i jeździ jak ci spalanie nie przeszkadza to polecam , ja tam uważam że seryjny kibel 50 2t jeżdzony przez jedną osobę 50km/h powinien w 3/100 się zamykać ( oprócz zimy )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie kogoś kumatego w tej materii - sąsiad / kolega / szwagier - i oglądaj co tam masz w okół miejsca zamieszkania.

Bez większego znaczenia marka i model - szukaj zadbanego i w pełni sprawnego skuta.

 

Chińczyki są OK pod warunkiem, że umi się / lubi się grzebać / majsterkować.

Tam ciągle trzeba coś poprawić, dokręcić, wyregulować, wymienić, itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...