Skocz do zawartości

HONDA XLR125r 1998r. Kilka bardzo ważnych pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum więc kultura nakazuje żeby się przywitac:)

 

Mam problem z moją honda xlr 125r. Mam go od roku. Generalnie motocykl jezdzi ale na zimnym silniku traci wolne obroty i gaśnie a jak się nagrzeje to ma zbyt wysokie obroty, podejrzewam ze chodzi o regulacje gaznika poniewaz załozona jest nowa swieca, nowy przewód, nowy filtr powietrza oraz nowy akumulator (w tamtym sezonie)..ale w czym rzecz. Motocykl stoi u mechanika, po zdjeciu bocznej owiewki jest gumowa rurka ktora idzie od gaznika do filtra powietrza pod siedzeniem. W tej gumowej rurce u góry jest dziura średnicy ok 3 cm. Wydaje mi się ze nie powinno tego tam być lub brakuje jakiegos elementu, poniewaz przez to moze byc zasysane lewe powietrze do gaznika. Poszperałem w necie i według planów producenta powinny tam być dodatkowe elementy. Problem w tym ze żaden motocykl a troche ich ogladałem przed kupnem nie posiadał elementu ktory zaraz przedstawie na zdjeciu. Ogladajac w internecie zdjecia hondy xlr 125r z 98 roku, również nie moge się dopatrzeć tego elementu. Czy ktoś może mi pomoc i wyjasnić czym on jest lub jeśli jest tu jakis posiadacz takiego motocykla to może zajrzeć jak u niego sprawa wyglada? Bardzo proszę o pomoc poniewaz przeszukalem juz cały internet i nie ma nawet wzmianki o tym do czego to jest. Bardzo dziękuje za pomoc. poniezej załączam zdjecie w linku:

 

https://ibb.co/neXXiv

 

1) dziura w rurze przy filtrze powietrza

2) elementy ktorych nie posiada moj motocykl ani żaden ktory widzialem.

 

Chciałbym jeszcze dodac ze gdzies w necie na zagranicznej stronie, ktoś napisał ze to moze byc jakis drugi filtr powietrza do oczyszczania niespalnej benzyny z cylindra (pozostałosci). Dzwoniłem do Hondy zeby zamowic te czesci ale okazało się ze już ich nie produkują. Mam nadzieje ze ktoś pomoze bo już trace siły:) :( Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to filtr na odmie olejowej i mam go w swojej XLRce. Jak nie masz filtra to przynajmniej zatkaj otwór w króćcu. Po zatkaniu jak nadal będzie problem to znaczy, że nadal masz za mało paliwa na wolnych obrotach, Wszystkie regulacje (mieszanka, obroty) wykonuj na dobrze rozgrzanym silniku. Na zimnym jest kapryśny i w taką pogodę jak teraz rozgrzewam go kilka minut na prawie zamkniętej zastawce startowej, a mimo to pierwsze kilometry muszę pilnować aby nie zgasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to filtr na odmie olejowej i mam go w swojej XLRce. Jak nie masz filtra to przynajmniej zatkaj otwór w króćcu. Po zatkaniu jak nadal będzie problem to znaczy, że nadal masz za mało paliwa na wolnych obrotach, Wszystkie regulacje (mieszanka, obroty) wykonuj na dobrze rozgrzanym silniku. Na zimnym jest kapryśny i w taką pogodę jak teraz rozgrzewam go kilka minut na prawie zamkniętej zastawce startowej, a mimo to pierwsze kilometry muszę pilnować aby nie zgasł.

Ooo super bardzo dziękuje za odpowiedź! Czy jest szansa zebys wrzucił zdjecia (tu bądz na priv) jak dokladnie ta odma jest podłaczona? a ja postaram sie znalezc uzywana/zamiennik na ebay`u o ile bedzie... Rozumiem że mowiac "zastawce startowej" masz na myśli ssanie? U mnie na maksymalnie wychylonym do góry ssaniu gorzej odpala niz na wylaczonym calkowicie...nawet przy takiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączona jest jak na schemacie, nie ma tam żadnej magii, jak nie masz to zatkaj otwór i po sprawie, sprawdź tylko co się dzieje z przewodem od strony skrzyni korbowej. Zastawka startowa pełni tu rolę ułomnego ssania. Przy całkowicie zamkniętej zastawce dodaj lekko gazu i dopiero odpalaj, jak już silnik załapie to odpuść dźwignię minimalnie i zamknij gaz, powinna pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...