Skocz do zawartości

Pilna pomoc- yamaha xj6, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jakiś czas temu byłem obejrzeć yamahę xj6 naked. Wg mnie wszystko było ok, nic nie wyglądało podejrzanie, przejażdżka też pozytywna. Podpisaliśmy umowę przedwstępną i miałem po niego jechać jak tylko pogoda pozwoli.

Ostatnio przeglądając internet zauważyłem, że nigdzie nie ma xj6 w wersji naked w takim kolorze jak ten który zamierzam kupić. Ten klolor wystepuje tylko w wersji diversion. Po sprawdzeniu numeru vin okazuje się, że to nie jest wersja naked, a SA czyli wersja z owiewką (diversion).

I tu moje pytanie: komu opłacało się przerabiac motocykl w ten sposób, zważając na to, że przeróbka nie jest prosta? Może to świadczyć o jakimś wypadku? Sprzedawca nie wspominał, żeby cokolwiek było przerabiane. Dla mnie wszystko wydawało się ok. Co sądzicie ? Umowa jest napisana w taki sposób, że w razie wątpliwości mogę od niej odstąpić

 

link do ogłoszenia z motocyklem o który chodzi: http://sprzedajemy.pl/tanio-yamaha-xj6sa-nr45633392

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź wydaje się prosta: zapewne motocykl powypadkowy, taniej było założyć części od nakeda, niż kupować drogą owiewkę. ponieważ nie wiadomo, co jeszcze tak naprawdę zostało uszkodzone, dla mnie byłby to wystarczający powód do wycofania się z umowy (i to wskazuje rozsądek)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie motocykl miał dzwona parę lat wstecz a wtedy dostać w normalnej części do XJ6 graniczyło z cudem. Wiem doskonale bo 3 lata temu ściągnąłem zza granicy XJ6 Diversion po niewielkim dzwonku i niestety ale doprowadziłem ją tylko do stanu jeżdżącego i sprzedałem jak stoi bo plastiki były w kosmicznych cenach. Przykładowo przedniej czaszy wtedy nie szło kupić taniej niż 1500 zł. Przedni reflektor też w takiej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie motocykl miał dzwona parę lat wstecz a wtedy dostać w normalnej części do XJ6 graniczyło z cudem. Wiem doskonale bo 3 lata temu ściągnąłem zza granicy XJ6 Diversion po niewielkim dzwonku i niestety ale doprowadziłem ją tylko do stanu jeżdżącego i sprzedałem jak stoi bo plastiki były w kosmicznych cenach. Przykładowo przedniej czaszy wtedy nie szło kupić taniej niż 1500 zł. Przedni reflektor też w takiej samej cenie.

 

Na allegro tak, a nowe w ASO duzo tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...