Skocz do zawartości

Honda XR125 problem z zaworami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z zaworami i mam nadzieję, że ktoś wie o co w tym cholerstwie chodzi. Wyregulowałem zawory zgodnie z książką serwisową (0.08mm na obu zaworach) i silnik przez krótki czas nie dzwonił, tzn. słychać było zawory ale minimalnie, tak jak powinno być. Po kilku dniach jazdy znów zaczęły dzwonić jak przed regulacją. Wówczas pomyślałem, że może ja jakiś głupi jestem i źle coś porobiłem a więc oddałem moto do serwisu, tam dowiedziałem się, że na zaworze ssącym miałem uwaga 4MM LUZU (wut?). No nic, panowie wyregulowali (kupiłem nowe śrubki zaworowe) kasę wzięli, ja uradowany na dźwięk silnika po odbiorze. 2 dni jazdy i znów dzwoni jak kościelny na mszą. Czym do do k**** nędzy może być spowodowane :( proszę o pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo to jakim cudem nie zauwazyli by tego w warsztacie ?

I jakim drugim cudem daloby sie ustawic zawory z wlasciwymi luzami ?

Masz wyklepane zawory albo gniazda, trzeba zdjac glowice, rozebrac i zobaczyc co naprawde sie dzieje.

Ale stawiam na zawory ktore siadaja szybko na przylgniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie rozumiem jakim cudem przez pewien czas silnik działa należycie a po około 20 - 30 km znowu zaczyna dzwonić. Może zmniejszenie luzu na 0.05 pomoże ? Na początku myślałem, że śrubka kontrująca zawór się luzuje i odkręca, ale ostatecznie uznałem, że to raczej niemożliwe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję za pomoc. Dla podglądu dorzucam jeszcze tylko dźwięk tego silnika, na końcu zatkałem wydech na chwilkę żeby lepiej było słychać pracę głowicy :

Może to coś pomoże stwierdzić. Przy dodaniu gazu dzwoni oczywiście głośniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...