Skocz do zawartości

Nowy motor


Adikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://sjp.pwn.pl/slowniki/motor.html

http://motormania.com.pl/felietony/motocykl-czy-motor-jak-jest-poprawnie/

 

W sumie obie moje wypowiedzi są poprawne. Motor jest potoczną formą słowa Motocykl ;)

a co masz wpisane w prawie jazdy ??

masz na motor czy motocykl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz wpisane w prawie jazdy ??

masz na motor czy motocykl ??

 

Pozwolę sobie zacytować prof. Miodka "W moim dzieciństwie wczesnym było jasne, że się mówiło „jazda na motorze [...] „motor” jest określeniem dużo bardziej potocznym. Słowo motor jest jednak ciągle poprawnym określeniem motocykla w polszczyźnie mniej fachowej."

 

W takim razie nie spinajmy się tak przy tym słowie, kiedy nie piszemy tu fachowych artykułów, tylko po prostu rozmawiamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze mówię "motocykl" i jakoś mi ta forma "motor" nie bardzo się podoba, dlatego jej nie używam, ale zauważyłam, że jednak sporo ludzi (zwłaszcza nowych tu przybywających na forum) używa właśnie takiego słowa, więc czyżby dzieciństwo prof. Miodka nie było w tym przypadku aż tak odległe jak piszesz? (zabawnie zresztą)

Chodzi o to, że poprawianie i strofowanie każdego kto tak napisze, chyba jest bez sensu. Może lepiej po prostu samemu pisać i mówić tak jak nam się podoba. A po za tym masz jakiś niepodważalny argument na to, że "motor" to zupełnie niepoprawne określenie motocykla? Jest poprawne w języku potocznym ;) Gdybyśmy wszyscy byli hiperpoprawni, bylibyśmy sztuczni.

A właściwie na forum niestety można przeczytać o wiele bardziej rażące, nieprzyzwoite wręcz wyrażenia i jakoś nikt nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń...dziwne ;)

Edytowane przez Martanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od zawsze mówię "motocykl" i jakoś mi ta forma "motor" nie bardzo się podoba, dlatego jej nie używam, ale zauważyłam, że jednak sporo ludzi (zwłaszcza nowych tu przybywających na forum) używa właśnie takiego słowa, więc czyżby dzieciństwo prof. Miodka nie było w tym przypadku aż tak odległe jak piszesz? (zabawnie zresztą)

Chodzi o to, że poprawianie i strofowanie każdego kto tak napisze, chyba jest bez sensu. Może lepiej po prostu samemu pisać i mówić tak jak nam się podoba. A po za tym masz jakiś niepodważalny argument na to, że "motor" to zupełnie niepoprawne określenie motocykla? Jest poprawne w języku potocznym ;) Gdybyśmy wszyscy byli hiperpoprawni, bylibyśmy sztuczni.

A właściwie na forum niestety można przeczytać o wiele bardziej rażące, nieprzyzwoite wręcz wyrażenia i jakoś nikt nie ma co do tego żadnych zastrzeżeń...dziwne ;)

 

Przepraszam, ale nie do końca zgodzę się z Tobą.

O ile strofowanie faktycznie jest bez sensu, o tyle uświadomienie kolegi jest ok.

 

Skoro pisze on na naszym forum, to chyba chciałby dołączyć do zaszczytnego grona "motocyklistów" nie zaś być zwykłym, "potocznym" użytkownikiem motoru...

Wśród motocyklistów określenie "motor" jest tak odbierane jak "poszedłem" wśród ludzi mających maturę.

Niby rozumiem co mówisz, ale...

Poza tym jak nazwać gościa jeżdżącego ma motorze: motorowiec? motorzysta? ;)

 

Tymczasem koledze gratuluję zakupu! Świetny motocykl! Jak jeździłem kiedyś Virago, marzyłem o takim :rolleyes:

Edytowane przez Motocyklista na motocyklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...