Skocz do zawartości

MTX 125 za YZ250 Opłaca się wymiana ? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przyszedł czas na zmianę swojego sprzętu. Więc wystawiłem swojego MTX'a na sprzedaż i znajomy kolegi pyta się czy nie chciał bym się wymienić za YZ 250 94r. za mojego MTX'a. Tylko ta YZ'a nie jest na chodzie, problem jest taki że wywala płyn chłodniczy do cylindra. On wymienił Loncina 300 za tą YZ ale mówi że nie chce tak mocnego sprzętu sobie robić bo mu nie trzeba (on woli PRL WSK itp :P ) I gościu co się z nim wymienił mówił że ta YZ jest po remoncie 2 baki, ale zaczęło wywalać płyn i już nią nie jeździł i stała tak z rok .Jak patrzyłem na tłoka i cylinder to są w dobrym stanie (widać nawet ślady po honowaniu) jest tam wbita tuleja żeliwna. On mówi że jest padnięta uszczelka pod głowicą(tam jest o-ring jak się nie mylę) i za bardzo splanowana głowica i dlatego tak się dzieje. Nie wygląda pięknie,bo brakuje jednego plastik'a ale za to zawieszenie nigdzie nie cieknie i dół silnika chyba też nie cieknie,jest wizualnie do poprawek ale mechanicznie oprócz tego płynu to jest git. Ten znajomy kolegi nawet nie ściągał głowicy żeby zobaczyć co się stało. A i dodam że ma kompresję mogłem stanąć na kopniku i nie przerzuciło tłokiem musiałem trochę więcej siły użyć , nie miałem manometru żeby sprawdzić kompresję ale jak użyłem dwóch rąk żeby zobaczyć kompresję na palca to nie utrzymałem dwoma rękoma ( a dociskałem mocno ).

Opłaca się to wymienić ?

Z góry dzięki :)

Proszę o przeniesienie jak zły dział ;)

 

post-79155-0-59976200-1489940659.jpg

post-79155-0-61603000-1489940677_thumb.jpg

post-79155-0-01488900-1489940978.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że warto aczkolwiek w yz trza pewnie włożyć trochę siana watpie żeby na uszczelce sie skończyło ...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ten gość co się z nim wymienił loncinem to totalny nie ogar bo nawet nie potrafi sobie klocków hamulcowych wymienić w tym loncinie a ten co chce zamianę to próbował coś ją tam odpalać ale jest zapłon przestawiony widać na znakach i mówił że strzeliła kilka razy i tyle. Jak by była głowica to jeszcze pikuś najgorzej jak by był uje**ny cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to rok stało nie doczytałem :D to ja bym nie zamieniał :D

 

myślałem że pali tylko coś jej dolega.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra ,kompresja jest , benzynę dostaje i tylko czasami z wydechu strzeli może być głupota :P albo coś poważniejszego. Napewno zapłon do regulacji bo jest z 5mm przesunięty od znaku . To jak bym sie wymienił to bym szybciej i za więcej sprzedał nawet na części niż tego mojego MTX'a xD Kolega kupił kiedyś Husqvarne WR250 tamta stała 2 lata niby po remoncie i nie odpalała bo brak iskry , później z się dowiedzieliśmy że pali do tyłu xD ale zamówiliśmy zapłon ducati energia trochę przeróbek i śmigała jak trza a włożył w nią tylko 300zł xD a potem sprzedał za 3500 a kupił za 1900zł XD Janusz biznesu xD

A roboty się nie boję bo będę to robił sam nie u żadnego mechanika :P

 

Edit

Już po wymianie zobaczymy jutro co w niej siedzi xD

Edytowane przez MisterDui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kompresja jest

 

 

tylko czasami z wydechu strzeli

 

strzał z wydechu przy próbie odpalenia zimnego silnika to książkowy przykład objawu braku kompresji w 2T, więc skąd wiesz że ta jest

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...