Skocz do zawartości

Majówka Kotlina Kłodzka Dolny Śląsk Pekinie doly Czechy


Ostry76r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy z kolegą wyjazd w weekend majowy ja zabieram żonę cały wyjazd ma trwać około tygodnia ruszamy z okolic Warszawy niczego nie planujemy porostu wsiadamy i jedziemy może ktoś ma ochotę się przyłączyć pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy z kolegą wyjazd w weekend majowy ja zabieram żonę cały wyjazd ma trwać około tygodnia ruszamy z okolic Warszawy niczego nie planujemy porostu wsiadamy i jedziemy może ktoś ma ochotę się przyłączyć pozdrawiam.

"po prostu"Nie po krzywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy z kolegą wyjazd w weekend majowy ja zabieram żonę cały wyjazd ma trwać około tygodnia ruszamy z okolic Warszawy niczego nie planujemy wsiadamy i jedziemy może ktoś ma ochotę się przyłączyć pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po prostu"Nie po krzywu.

Rzeczywiście bardzo rzeczowo i na temat. Tak jak przystało na kogoś kto czepia się zwykłej literówki.

Jeśli zaś chodzi o pytanie założyciela wątku, to nie jest wykluczone że będę w tym czasie w kotlinie kłodzkiej ale jadę zupełnie z innego kierunku ;)

Tak czy inaczej polecam bo okolice pełne miejsc wartych zwiedzenia i weekend majowy to dobry początek ale na pewno nie wyczerpie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotlina jest bajeczna , sudety cale sa super ,

co do noclegow... kiedys wystarczyla plandeka w uroczym zakatku lub czasem i wiata w gorach :)

z tym ze asfalty prowadza jak prowadza, jakosciowo tez niezbyt . ci co mu]ysla ze jak przejada 8mka przez kotline odwiedzili gory sa w bledzie , polecam boczne drogi i szutry , tam jest najciekawiej , tyle ze do tego trzeba motocykla a nie ofredzlowanego cruisera :)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pekelnych jest opcja prostego noclegu (materace położone bezpośrednio na ziemi), jak ktoś ma farta i natrafi na imprezę (co w długim weekendzie majowym jest bardzo prawdopodobne), może przeżyć niezapomniany wieczór i noc.

Trafiliśmy kiedyś na spotkanie miejscowych bikerów oraz grupy Niemców - były tańce i swawole do rana, czytaj szaleństwa przejazdów motocyklami bez tłumików między stolikami, podpalanie baku z benzyną na pracującym motocyklu, palenie gumy w trakcie konsumpcji smażonej kiełbasy tuż obok Ciebie i tym podobne niewinne igraszki podpitych ziomali. Kładąc się w końcu spać na materacach (przezornie w najdalszym kącie jaskini) nie mieliśmy pewności co zastaniemy po przebudzeniu. Ale rankiem wszystko było grzecznie i spokojnie na swoim miejscu, za to wrażenie atmosfery dawnych, spontanicznych zlotów pozostanie na długo w pamięci.

Więc na jedną noc, gdy coś się w miejscówce dzieje - polecam.

Drugim razem, gdy na miejscu nocowało tylko kilka osób, dla wygody wybrałem nocleg w nieodległym pensjonacie.

P.S. Jakieś trzy lata temu, gdy trafiliśmy tam kolejny raz w majowy weekend, niestety była impreza zamknięta i knajpka nieczynna. Warto sprawdzić przed wyjazdem...

P.S.1. W odległości około 20km od Pekelnych jest ciekawe miejsce - pustelnia mnichów położona wysoko na skale. Warto zobaczyć.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław, Pekelne są czynne tylko do 21. Później zamykają na cztery spusty. Nie ma mowy o noclegach. Chyba że jest jakaś zorganizowana impreza. Niestety. Pozmieniało się.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej sprostuję czas otwarcia - zajechałem 30.08 zeszłego roku kilka minut po godz.19 i bar był już zamknięty, było jeszcze kilkanaście motocykli na zewnątrz, ludzie dopijali co tam mieli i ok.19.30 zavřeno :mad:

 

Jakaś impreza jest 06 maja:

 

http://www.pekelnedoly.cz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka - Błędne Skały i Szczeliniec trzeba zaliczyć, fajne noclegi są w wiosce Pasterka na samej Czeskiej granicy, na Szczeliniec dotrzecie z niej na pieszo http://www.przystanekpasterka.pl/obiekty/dw-szczelinka/ oraz taniej, trochę gorsze warunki, ale lubią motocyklistów ( specjalne upusty- właściciel tez trochę jeździ) http://www.podrogaczem.fajnespanie.pl/19866,start.html ,o piekielnych dołach nie słyszałem, a widzę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wstępnie zainteresowany, może wymieńmy się kontaktami, podaję swój e-mail, najlepiej będzie się ostatecznie zdzwonić i dogadać detale lub spotkać się i porozmawiać, tym bardziej, że mieszkamy relatywnie niedaleko od siebie, [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...