Skocz do zawartości

buell, ogłoszenie do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co Panowie myślą o konkretnie tym egzemplarzu? Wiem może mało zdjęć Ale może ktoś potrafi ocenić na ile buell jest zachowany w oryginalnym stylu. Mam naprawdę mieszane uczucia bo serce podpowiada bez pań bułkę a rozum mówi, że to już raczej leciwy motocykl. https://m.nettimoto.com/buell/xb9s/2109315?vifAdCount=0&vifNav=Y

 

Korzystając jeszcze z chwili. Na bułkę zachorowalem jak takiego zobaczyłam i usłyszałem gdzieś na parkingu pod sklepem. Obiecuję przeczytać cały temat po pracy. Dlaczego Moto w Finlandii? Mam pewność, ze nie trafię na składaka po dzwonie. Interesuje mnie opinia czy cena Dobra? Przebieg nie za duży? I ogólnie jak się wam widzi. Do tej pory upalalem gsf600N bandit. Raczej mało bo dostałem zaraz po kupieniu drive bana na lat dwa :(

 

Będę bardzo wdzięczny za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to XB z 2003 i 2004 miały srebrne ramy, wahacze i lagi, ale Maarpa trza by się spytać :) no i nakładka airboxa lakierowana sądząc po naklejkach. Kwestia czy coś było kombinowane czy ktoś po prostu stwierdził że tak będzie ładniej. Ja w swoim (2003) też ramę i wahacz zrobiłem na czarno (folia żeby można było wrócić do oryginału)

Spytaj sprzedającego o historię zmian i czy ma oryginalne części. Do tego ma zmienione: wydech, tarczę hamulcową, nie ma osłony pasa (pewnie założony pas128t), kierunki,lusterka,klamki,amortyzator tylny (w 2003 chyba nie było żółtych jeszcze) kanapa coś nie pasuje do nakładki airboxa. tyle na pierwszy rzut oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo aż tyle dopatrzyles. Trochę mnie to zmartwilo. Ale z drugiej strony to w sumie tylko kosmetyka. Te kierunki i tak bym wywalil. Ale ta kanapa? Możliwe, że jest niedomknieta. Zapytam o wszystko. Plus taki w Finlandii, że historia każdego pojazdu jest jasna i nikt nie ukrywa co było robione. Nie mniej jednak bułka ładna Ale ale trochę odtudziles mój zapał. Poszukam jeszcze innych modeli. A jak z zakupem w pl? Tam już chyba gorzej trafić dobry niekombinowany egzemplarz? 5000€ to Max co mogę Dac. Dużo mało? Ale musi być bułka z krótką kanapa i już. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wymieniony pulley.

 

https://www.olx.pl/oferta/2x-buell-xb12s-i-r-sprzedam-lub-zamienie-CID5-IDivdll.html#defc881a04

Ja bym rozkminił tego z Polski. Pozostałe na olx wyglądają jak ulepy trochę... choc i ten nie ma napisu na baku...


Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Widziałem te z pl. Ale niestety budżet jest jaki jest. I ani grosza więcej. Mojej kobiecie i tak się to nie podoba, że chcę wydać "tyle" na motocykl skoro jeden już mam. Ale co ona tam wie. A jak ocenić stan techniczny silnika. Bo jak się nic innego nie pojawi w Fin to raczej będzie ten z linka. Do pl mogę ruszyć jak będę miał 150% ze nie pojadę na marne i nie stracę niepotrzebnie pieniędzy uszczuplajac tym samym pulę na Moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika nie sprawdzisz... Jak ja kupiłem swojego to u maarpa się okazało że ma komputer od 9 w 12... Ale udało się wymienić kompa itd... Ja miałem wymienioną zębatkę pompy oleju na początku, teraz to mam silnik w rozebrany w drobny mak... Był drobny wyciek z pod cylindra, a teraz wymieniam pierścienie, kupiłem cylinder w usa, bo była poważna rysa(chodził dobrze)i ogólnie małe odświeżenie silnika...


Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Dalej czekam. A znacie może namiary na firmy co sprowadzają motocykle z Europy? Ewentualnie takie co mogą zrobić np inspekcje motocykla w pl? Najlepiej z Gdańska będę miał blisko z lotniska.

 

A co Panowie myślą o tym? Trochę tani chyba. https://www.otomoto.pl/oferta/buell-xb-xb9s-ID6yNWOw.html#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz XB9 to myślę że warto się zainteresować, trzeba sprawdzić co pod osłonami na ramie(czy nie wgniecione) jeśli silnik chodzi ok, to jeszcze zostanie Ci kasy na doprowadzenie do stanu idealnego :)


Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi zostanie to pewnie żona zabierze :) jutro działam. Dzwonię do gościa z ogłoszenia o po serwisach czy mi zrobią inspekcję czy warto to kupić. Potem we kurier i wysyłka do Finlandii. A może ktoś z forum mieszka we Wrocławiu i znajdzie chwilę by zalukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten z Wrocławia sprzedany.

 

Pojawily sie jeszcze dwa https://www.olx.pl/i2/oferta/sprzedam-buell-xb12s-lub-zamiana-CID5-IDhHCSl.html

Oraz

https://www.olx.pl/i2/oferta/buell-xb-CID5-IDb29tx.html#:d1ed3c0a4f0

Co mozecie powiedziec o tych? Lepszy silnik 9 czy 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie pojawiły tylko te sztuki akurat kwitną od niepamiętnych czasów.

Ten z Finlandii to ogólnie pomodzony więc nie ma co się na jego temat wypowiadać. A jeśli chodzi o żółtą sprężynę to jest oryginalna akurat w tym egzemplarzu. Jest to tzw wersja xb9sl czyli taki wczesny scg, czyli wersja z niższym zawieszeniem.

A jeśli chodzi o Polski rynek motocyklowy to można tu trafić najlepsze i najtańsze sztuki w Europie.

 

Aha a ten niby 12 z Mogilna to i tak jest xb9. Nie wiem czemu koleś pisze że niby xb12.

A co jest lepsze xb9 czy xb12?

Ja lubię xb9 i głównie przez ostatnie sezony użytkowałem xb9 mimo że mam także kilka xb12. Dobrze "zrobioną" dziewiątką objeżdżałem kiepskie dwunastki :) xb9 to fajny motocykl, xb12 jest po prostu nieco bardziej brutalny. Nie podzielam zdania że "xb9 jest feeee, mam małego pisiora to muszę kupić xb12". Choć nie ukrywam że lubię dwunastki tak samo jak dziewiątki ;) więc w sumie mnie nie słuchaj bo plotę gooopoty.

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki kolego za odpowiedz. Teraz jak się wpatrzylem w te zdjęcia to widze, ze na zegarach ma xb12r a na kierownicy xb12s. A Ty jeszcze mowisz, ze to tak naprawde dziewiątka? Po czym mozna poznac czy to 12 czy 9? Bo jak to jest 9 to mozliwe ze to jest ten rozbity o traktor http://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=2283&nr=1 ??? Chcialem jutro zamówić speca z bydgoszczy na ogledziny http://www.szkolanadwochkolach.pl/transport.html i ew zakup. Ale teraz nie jestem pewien czy w ogóle warto się tym interesowac. Sprzedawca mowil mi przez tel, ze ma kogos zainteresowanego na weekend. Teraz myślę,ze moze tylko tak mówił. Troche się napalilem na niego i bylem nawet gotów leciec jutro do pl po niego ale dziewczyna ostudzila moj zapał. Sam teraz nie wiem. Nie chce tzw ulepa, bo jednego juz mam GSF600N moj pierwszy moto i strasznie się zawiodłem. Ty byś bral tego niby 12? Czy moze warto poczekać?

 

Pozatym z tego co znalazlem w sieci to 12 produkowali od 2004r? Prawda to?

 

Ile to czlowiek moze zmienić w swoim widzeniu po jednym wpisie od kogoś kto uchodzi tu za fachowca. Kolejna rzecz, którą dopiero zobaczyłem to taka iż jedna strona silnika jest srebrna a druga czarna.

 

@maarp: a może masz coś co mozesz mi polecić w podobnej kasie. Kobieta mi uszczuplila budżet z 5k€ do max3,5k€. 9 czy 12 to bez znaczenia byle by bylo s z krotka kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/buell-xb-12-ss-lightning-long-ID6yMDtL.html

 

Ostatecznosc Ostateczna. Jeszcze musze troche dozbierac no i kobieta mnie zabije bo za taka kase mozna miec motocykl prawie nowy. Co myslicie o tym? Za taka cene spodziewam się ze wszystko bedzie tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ale pojechałeś z tym traktorem. To na pewno ten.

Xb12 było produkowane faktycznie jako model rocznikowy 2004. Xb9 produkowany od 2002 jako model 2003.

Poczekaj na pewno coś się pojawi. Na prawdę można kupić coś fajnego w dobrej cenie. Ja miesiąc temu sprzedałem super xb9sx z 2006 za niestety jak dla mnie zbyt niską cenę. Niestety poszła za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem albo i nie. Myślę, że dzięki Tobie lepiej odrobiłem pracę domowa. Rozmawiając ze sprzedawcą i pytając sie o ten wypadek z 2011r twierdzi, że to byl buell kolegi a tylko po wupadku wziął kilka czesci. Moim zdaniem troche zbyt wiele niewiadomych. Pozatym mam nr vin, z ktorego wynika, ze maarp ma racje.

Oczywiście cierpliwie czekam az cos sie pojawi fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...