Skocz do zawartości

Poszukuję informacji o wypadkach drogowych opiniowanych przez biegłego Jacka Złotorzyńskiego


wypadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


W sierpniu 2013 roku, jadąc motocyklem, na ulicy Dolnej w Warszawie zderzyłem się z samochodem osobowym, który zajechał mi drogę. Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów postępowanie zostało umorzone, a ja uznany w całości winnym zaistniałego wypadku na podstawie opinii, którą wydał biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych mgr inż. Jacek Złotorzyński. Po długotrwałej i kosztownej ścieżce odwoławczej, której podstawę stanowiły wątpliwości co do opinii biegłego Jacka Złotorzyńskiego, Sąd Okręgowy w Warszawie X Wydział Karny – Odwoławczy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu postępowania, co umożliwiło rozpoczęcie sprawy karnej przeciwko kierującemu samochodem osobowym przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. W dotychczasowym toku postępowania dwóch innych, niezależnie powołanych biegłych sądowych, zaopiniowało ten sam wypadek zupełnie inaczej, wskazując jako jego bezpośrednią przyczynę zajechanie drogi motocykliście przez kierującego samochodem.


Biegły Jacek Złotorzyński opiniuje w Warszawie, w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych, od około 30 lat. Poszukuję osób (w szczególności motocyklistów), które na podstawie opinii wydanych przez Jacka Złotorzyńskiego mogły się znaleźć w sytuacji podobnej do mojej.


Zainteresowanych sprawą proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 602-404-411 lub na email: [email protected].


Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie możliwość udostępnienie tego dalej, to poproszę zróbcie to. Sam niestety nie mam FB. Moim zdaniem to sprawa dość ważna dla wszystkich motocyklistów, szczególnie warszawskich, zwłaszcza jeśli znalazłoby się więcej podobnych przypadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Wracam tutaj po dłuższej przerwie. Cały czas walczę w sądzie o ustalenie stanu faktycznego przebiegu wypadku motocyklowego z moim udziałem. Wczoraj minęło 5 lat. Jak ta walka wygląda w praktyce można zobaczyć na załączonym slajdzie. Z takim poziomem argumentów z opinii "biegłego" sądowego Jacka Złotorzyńskiego muszę się mierzyć. Więcej szczegółów na moim publicznym profilu FB - jeśli możecie, to udostępniajcie. Biegły Złotorzyński opiniuje od wielu lat. Być może nie tylko opinie wydane w mojej sprawie zawierają takie absurdy... a to tylko ich niewielki ich fragment!

 

Dodam, że "biegły" za uporczywe podtrzymywanie bzdurnych obliczeń stracił certyfikat rzeczoznawcy samochodowego, a Ministerstwo Infrastruktury skreśliło go z prowadzonej przez siebie listy rzeczoznawców samochodowych (https://mib.bip.gov.pl/rejestry/lista-rzeczoznawcow-samochodowych.html). W sądzie to jednak nic nie zmienia, bo pani sędzia Monika Louklinska komentuje, że z fizyką miała „ostatni raz do czynienia w szkole średniej, zresztą z małym zainteresowaniem i zrozumieniem" i wypłaca biegłemu pieniądze za oczywiste matactwa...

 

 

Pozdrawiam,

Marcin Krugły

post-89165-0-23712100-1533541517_thumb.png

Edytowane przez wypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów na moim publicznym profilu FB - jeśli możecie, to udostępniajcie.

 

Przykra sprawa - możesz podrzucić link do tego profilu?

 

Nie widzę go tutaj nigdzie (chyba, że podawałeś go w jakimś innym temacie).

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przykra sprawa - możesz podrzucić link do tego profilu?

 

Nie widzę go tutaj nigdzie (chyba, że podawałeś go w jakimś innym temacie).

 

Pewnie, dzięki za odzew! Tu jest link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100016937432835

 

Jeśli by nie działał, to wyszukaj mnie po "Marcin Krugły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zachęcam do przeczytania kolejnego odcinka moich powypadkowych, sądowych przygód: http://opadajacastopa.pl/14-warszawska-tragikomedia-sadowa-z-przebieglym-tle-czesc_1/ Na takie właśnie traktowanie może na warszawskim Mokotowie sądzie liczyć motocyklista - ostatnie ogniwo drogowego łańcucha pokarmowego. W stereotypowym postrzeganiu tylko dawca i/lub samobójca. Uważajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niestety jest norma

znajomy we wrocku miał podobną sytuację ale niestety się poddał - z "systemem" ciężko wygrać

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przeczytania kolejnego odcinka moich powypadkowych, sądowych przygód: http://opadajacastopa.pl/14-warszawska-tragikomedia-sadowa-z-przebieglym-tle-czesc_1/ Na takie właśnie traktowanie może na warszawskim Mokotowie sądzie liczyć motocyklista - ostatnie ogniwo drogowego łańcucha pokarmowego. W stereotypowym postrzeganiu tylko dawca i/lub samobójca. Uważajcie!

 

Przeczytałem i... szacun za wytrwałość! Czekam na kolejne odcinki.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie raz przekonałem, że biegli nie tak rzadko są prosto mówiąc bez pojęcia. Przeraża mnie to, współczuję.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun...

Ja nie miałem tyle farta... Niestety polucja olała temat orzestawiania sorzętów, tego, że po zdarzeniu pojazd się oddalił o 100m zatzw. "róg" i wrócił ze 3-5 minut później... I jak mi rzeczoznawca (koleś akurat z którym 30 lat gdzieś wstecz ujeżdżaliśmy sprzęty z jednego garażu) stwierdził: "ty wiesz że było inaczej, ja jestem omal pewien i wiem kogo powołają jak się odwołasz. . Ale to będzie z rok szarpania i co najmniej 20 koła w plecy na" badania ", bo panowie arkowie nie zabezpieczyli śladów i nie zrobili dokumentacji... I będziesz niewinny... I szukaj wtedy świadków i dowodów na to kto tam naprawdę jechał i jak.. " .. Nie stać mnie było... I finansowo i zdrowotnie...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za komentarze i słowa wsparcia! Obiecuję, że będą kolejne odcinki. To co opisałem w części pierwszej, to jest dopiero wierzchołek góry lodowej tej kuriozalnej, sądowej historii, która ciągnie się już ponad 5 lat! Szczęśliwie zostało mi na tyle dużo zdrowia, że mogę normalnie funkcjonować i pracować, więc postanowiłem pokopać się z koniem chorego systemu. Wydaje się, że efekty są niezłe, ale wciąż niewystarczające. Takie sprawy trzeba nagłaśniać, stąd moja tutaj obecność. Jednocześnie chcę przestrzec innych motocyklistów. Uważajcie! Drobny, wydawałoby się niewinny błąd na drodze i można wpaść w szpony tzw. "wymiaru sprawiedliwości". I nie jest ważne, że wiedza, prawo o ruchu drogowym i zdrowy rozsądek stoją po Waszej stronie. Przy obecnych regulacjach prawnych w powoływaniu/nadzorowaniu (prze)biegłych, jak również edukacji niektórych sędziów, możecie być tak uniewinnieni, jak i skazani. Równie dobrze można rzucić monetą! Moja rada: maksymalnie trzymanie się przepisów plus kamery, ile się da. Ja po wypadku mam w aucie i z przodu, i z tyłu.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to najlepiej mikro... U mnie z 3 kamer na moto: 1 zginęła całkiem z jednej wcięło kartę, natomiast ta która była wyłączana przez ludków co dojechali z 5 min później wedle panów arków przestała nagrywać 3 godziny wcześniej z powodu braku prądu.... Tylko niefart chce, że batę w niej wymieniałem chwilę przed crashem i zrobiłem może z kilometr... Znajomy informatyk który dostał i kamerę i kartę zapytał po 2 dniach: kiedy soft zmieniałeś? A jaką kartę miałeś?... I tyle w temacie... Kamery nie może być widać! Są takie u małych, żółtych, skośnookich braciszków... A dla jakości może być na widoku go-pro_podobna, czy co ktoś sobie wymarzy...

Edytowane przez quasimodoo

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...