Skocz do zawartości

kask na dużą głowę


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście matu nie miałem ale posiadał kolega z którym dużo jeździłem. Mat to masakra do czyszczenia. Muchi :) fajnie przylegają. Nawet własne paluchy widać. Jak dla mnie ze względu na czyszczenie tylko połysk.

Witam

ja miałem czarny mat nie jest tak źle z czyszczeniem (ze wzgledu na małą kolizje musiałem zmienić na inny model)

gorzej jeśli chodzi o paluchy nie mówiąc o jakichkolwiek otarciach które są bardzo widoczne

po umyciu naprawdę ładnie się prezentuje jednakże otarcia powstałe z różnego powodu są bardziej widoczne niż na połysku

zależy jaki bardziej ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rzecz... Ta blenda... Jak krzywo strzelisz głową to będziesz miał jak ja... I już sobie nie pojeździsz... Ale spoko, co tam blenda najważniejsza rzecz... Co tam że bezpieczny, aerodynamiczny, fajnie wygląda i z dobrze leży...

BLENDY NIE MA!!!

:D

 

A abstrahując od wywodów o wyższości świąt, niezła propozycja..

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest.

Kaski z blendami są mniej bezpieczne, pomimo tego, że spełniają normy.

I jeżeli obecność czegoś co może zrobić Ci kuku ma być wyznacznikiem zajebistości produktu, to wybacz, ale ironia i sarkazm nie są zbędne...

 

Piszę to z pozycji tego, któremu blenda zrobiła kuku... A kasku jak chciałem wówczas kiedy kupowałem ten z blendą dostępnego bez blendy nie było...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fajną ofertę na SCORPION 710 Black połysk za 799 zł Warto ? Model jakby wyższy od 510 a ten też za 799zł i lżejszy ten 710 jest.

Ktoś coś w temacie ?

 

 

Chłopie, naprawdę odżałuj ten jeden bak paliwa i kup coś porządnego. Ucz sie na błędach innych, nie swoich.

 

http://allegro.pl/kask-shoei-xr1000-xr1100-hjc-agv-arai-suomy-shark-i6734812193.html

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quasimodoo

Zgadzam się z tobą, że blenda może zrobić kuku. Tak samo mogą zrobić okulary podczas wypadku.

Ja na kask z blendą patrzę z pozycji mojej jazdy na moto. Jeżdżę w różnych miejscach i o różnych porach dnia. Często jest to pod słońce a za kilka km jadę drogą przez ciemny las. Możliwość szybkiego zapobieżenia oślepieniu ma duże znaczenie. Słońce w twarz opuszczam blendę. Robi się ciemniej blenda w górę. Blendy nie mam opuszczonej stale, więc to też minimalizuje ewentualne skutki wypadku. Myślę, że nagłe oślepienie czy zmęczenie oczu od nadmiaru światła może być bardzo niebezpieczne i doprowadzić do nieszczęścia częściej niż blenda w kasku przy kraksie.

Oczywiście możesz napisać, że są ciemne szyby i tu też się zgadzam ale jak napisałem wyżej nie przy mojej jeździe. Każdy zainteresowany kupnem kasku sam rozważy co zapewni mu większe bezpieczeństwo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chłopie, naprawdę odżałuj ten jeden bak paliwa i kup coś porządnego. Ucz sie na błędach innych, nie swoich.

 

http://allegro.pl/kask-shoei-xr1000-xr1100-hjc-agv-arai-suomy-shark-i6734812193.html

Ale w sensie, że ten Scorpion 710 Air to jakaś lipka totalna. Jeździłem w HJC FG 14 i dało się :) więc jak czytam to ten Sorpion jakby lżejszy i wyższa półka relatywnie do taniego FG 14. Wole kask bez blend i lubię w okularach jeździć, a najbardziej lubię bez szyby i w okularach, ale kask pełny integralny musi być. Ot taka fanaberia lubienia wiatru na twarzy od czasu do czasu :) . Kaski zawsze jakieś miałem, ale nigdy nie kupowałem, jeździło się w czym było :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć to można w każdym. Dopiero dzwon weryfikuje ile kask był warty. Ja na swojej głowie nie eksperymentuję i zakładam tylko Arai'a (nawiasem mówiąc najwygodniejszy kask dla okularników w jakim jeździłem).

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Tak czytam to na tego SUOMY APEX bym się skusił za 999zł jakby był do kupienia. Niech by nawet 1000 :)

podobno bywały po 500-600zł. Cholera szkoda, że mi wtedy piwniczki nie obrobili. Ukradli mi 10 słoików dżemów malinowych, kołowrotek, wędkę, stary akumulator samochodowy, telewizor turystyczny i kask. Pierwsze pytanie policjanta, po co panu telewizor w piwnicy i kask :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujjj strzelił ten mój doktorat, bo znajomy nie wywiązał się z obietnicy testów laboratoryjnych. Tylko eksploatacyjne i domowe pierkarnikowo-lodówkowe musiały mi starczyć :D Czy na kask szkoda kasy ? No tak ponad 1000 zł to już szkoda, bo ja dwie sztuki muszę kupić, a przychody do portfela jakoś nie chcą rosnąć na 500+ nie mam już co liczyć chociaż sam już jak dziecko jestem i mogli być dorzucić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na kask na dużą głowę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...