Skocz do zawartości

kask na dużą głowę


Rekomendowane odpowiedzi

Będę teraz musiał ciągle z kobitą jeździć aby mi zapinała i rozpinała pod szyją :D

Zamówiłem jej SHOEI XR1000 w rozmiarze XS, bo nikt takich małych nie kupuje :)

 

Byłem dziś w sklepie ze swoim SUOMY APEX porównać do innych markowych za 2-3 tys zł kasków np SHOEI , SCHUBERT. Wniosek taki, że we wszystkich rozmiaru "L" tak samo wygodnie i są tak samo dobre w rozmiarze L jak mój APEX.

Metki z SUOMY oderwałem, kask zostaje, bo w "M" nie da się wytrzymać nawet 2 minut, albo nawet założyć nie idzie.

 

Jeszcze raz podziękówki wszystkim za porady, dorady w tym dziwnym wątku.

Z kasku bardzo jestem zadowolony

Dzięki i lewa w górę do Was !

 

i temat jakby wyczerpany , czas na jazdę !

rzućmy na tacę po dwa złote aby pogoda ładna była :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Postanowiłem rozpocząć przygodę z jednośladami od zakupów, zakupiłem już wszystko idąc od dołu buty, spodnie, kurtka i rękawice i teraz zaczyna się mega wielki problem z kaskiem.

Byłem już w kilkunastu sklepach i nigdzie nie ma kasku na moją głowę ;/. Teoretycznie mierzymy za każdym razem i jest między 64/66. Ale co nie przymierzam to za małe że nawet na głowę nie mogę nałożyć. Próbowaliśmy już integralne od HJC 3xl/4xl tutaj nawet na siłę nie ma szans. Nolan integralne i otwarte 3xl to samo, LS2 otwarty 3XL sporo za mały. Jedyne co mi ostatecznie zaproponowano to abym u producenta zamówił specjalnie na mój wymiar. Tylko to wyjdzie drugie tyle lub dużo więcej niż sama maszyna.

Czy ktoś miał taki problem? Jakaś pomoc? Cokolwiek? Czy tutaj jedna kończy się (jeszcze nierozpoczęta) przygoda i lepiej oddać do sklepów to co kupiłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model HJC to CL-SP i na pewno właśnie to ten kask mierzyłeś (jedyny robiony w takich rozmiarach kask od HJC).

Miałem raz klienta z takim samym problemem i próbowaliśmy wszystkiego... Wybór padł na Shoei XR-1100. Mimo, że model nie jest już oferowany, to rozmiar XXXL nadal można kupić w sklepach jako nowy (na zamówienie). Tam gdzie te olbrzymie rozmiary Nolana czy HJC nie dały rady, największy z Shoei'ów był lekko luźnawy :). Olbrzymim atutem tej marki jest też fakt, że możesz indywidualnie dopasować wymiary policzków (3-4 wielkości) i wkładki górnej (3 rozmiary dla każdego rozmiaru kasku). Nie chcę robić reklamy więc w razie czego pytaj na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry,

 

Poszukuję obecnie do kupienia otwartego kasku motocyklowego w rozmiar 4XL lub w obwodzie głowy 66-67 cm. Czy ktoś może zna firmę, która produkuje tak duże kaski? Może być sklep zagraniczny lub polski.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na kask na dużą głowę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...