Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


mort3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MOIM ZDANIEM (tak zapraktykowałem) kup jakąkolwiek markową (mam taniego karchera), a potem idź do gościa który prowadzi myjnię

i kup od niego liter płynu do nabłyszczania. ( W hurtowniach to chyba specyfik po mini 50L dostępny).

W zasadzie każda myjka ma zbiorniczek na płyn i tam na koniec to wlej.

Moja praktyka to:

-delikatnie zlać moto wodą na przynajmniej minutę przed myciem

-umyć dyszą z 30cm, a co nie idzie dotknąć gąbką, nie bliżej

-plamy asfaltu (smoły z naszych super dróg) zmyć tłuszczem lub zmywaczem poligraficznym

(mieszanina benzenu, ksylenu i toluenu)

-wlać do zbiorniczka odtłuszczacz (ja używam płyn do naczyń - ale nie stosować bo patent)

i umyć moto, potem wężem bez myjki, wolnym ciekiem opłukać powoli.

-zapodać myjkę z nalanym do zbiorniczka płynem do nabłyszczania z myjni i zostawić

-wytrzeć lusterka i owiewkę i koniec

Najbliższe 2 tygodnie to tylko komary z owiewek ścieramy, reszta lśni.

Pozdro

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zajeździłem już 2 tanie myjki i kupiłem w końcu "średniego" Karchera 5/11C z serii PRO z mosiężną głowicą i jest git!

 

Używam go do mycia samochodów, motocykli, sidingu na działce, dachówki bitumicznej, drewnianego tarasu, ze specjalną obrotową szczotką kostkę na podjeździe, z przystawką do piaskowania na mokro czyści wszystko czego sama woda nie daje rady :biggrin:

 

Podstawowa sprawa - ZAWSZE filtr do wody! Nie macie pojęcia jaka ilość szlamu gromadzi się w szlauchu, który leży chwilkę na słońcu.

No i jeśli grat stoi w nieogrzewanym garażu - na zimę trzeba dokładnie wylać wodę bo żeliwne/plasikowe/mosiężne odlewy popękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....mam Karschera ale już z dwa razy naprawiany ........ ale w sumie to pracownicy używają więc pewnie nie szanują :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A jak szukać tej piany czy rego srodka do mycia? Jaki najlepszy? Bo tozumiem ze po prostu koncoeke ze zbiornikiem musze miec i tyle

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Klod w myjce Karcher powinienes miec zbiornik na plyn, pistolet do mycia mialem z dysza regulowana, pewnie i Twoja taka jest, bylo +/- zakrecasz dysze na minimum i idzie piana malym cisnieniem po wlaniu plynu do zbiornika w maszynie. Ja uzywalem Karcher oryginalnego, sa napewno i inne dobre, ja tego mialem pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że jak mam rozwijać przewód i bawić się z tym ciśnieniowym (sztywne cholerstwo i nie chce się układać) to wolę podjechać 200metrów na myjnię.

Podobnie z odkurzaczem garażowym, przydaje się jak trzeba garaż sprzątnąć, ale jak mam odkurzać auto to znowu wygrywa lenistwo i na myjni samoobsługowej odkurzam za dwa złote :biggrin:

 

spróbuj na przeciętnej myjni samoobsługowej umyć podwozie , silnik , albo np maszynę budowlaną czy quada na którym leży pół metra gliny -zaraz jakiś cieć wyskoczy i cię obrzeza

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

spróbuj na przeciętnej myjni samoobsługowej umyć podwozie , silnik , albo np maszynę budowlaną czy quada na którym leży pół metra gliny -zaraz jakiś cieć wyskoczy i cię obrzeza

Dlatego ja zainwestowałem w taką. Co prawda są lepsze, ale mnie wystarcza. A przy okazji mam spokój i nie musze się użerać z nikim na myjni, że za długo myję albo jak można tak pojazd zabrudzić :) dodam, że do najbliższej myjni też mam kawałek drogi

Edytowane przez jeszua
spam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam Karcher HDS 790C i polecam.

Do tego mam pianownicę, i lancę 2m.

Grzeje wodę bez problemu na zwykłą ropę.

 

Mało awaryjny model. Serwis bez problemu jak chodzi o części zamienne.

 

Tu filmik z spłukiwania ciepłą wodą. Zero zacieków i nie trzeba biegać z ręcznikami czy mikrofibrą.

Edytowane przez gandziorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...