Skocz do zawartości

Srad 750 dziwne dzwięki


SintexRF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam srada 1999 wtrysk , którego kupiłem od niemca - pierwszego właściciela. Ma z tego co na liczniku 30kkm.

Był na serwisowaniu w niemczech niestety nie mogę się rozczytać co tam jest napisane.

Dużo przeszukiwałem forów i wyczytałem że może to może tamto , mam nadzieję że ktoś się z szanownych tu panów spotkał z takimi objawami .

Gdy silnik zimny nie dogrzany - słychać nie synchronicznie stuki/postukiwania (suzuki same stuki :D )

w miarę rozgrzania stuki zanikają , jak dodać gazu to również zanikają .

Dziewne bo dopiero teraz to zauważyłem , wcześniej ich nie było - przy kupnie przejażdżce . Przy obciążeniu nic nie hałasuje .Znalazłem filmik który to pokazuje , niestety t ten objaw jest mocniejszy

Czy ma ktoś pomysł co to może być i jak to naprawić ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie stuki na wolnych obrotach to raczej napinacz, nie widzę nic innego co by pasowało. Zawory nie mają z tym nic wspólnego bo stukałoby również na wyższych obrotach, a do tego w tym silniku nie ma żadnego łańcucha przeniesienia napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku nie ma czegoś takiego jak łańcuch przeniesienia napędu. Mi to wygląda jak napinacz łańcucha rozrządu.

Widzę że kulega u góry ubiegł...

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko określić skąd to dobiega bo się przenoszą , ale wydaje się że z góry silnika . Właśnie to jest takie dziwne popukiwanie i nie zawsze .

Dzięki koledzy , wymienię i dam znać czy się polepszyło .

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...