Skocz do zawartości

Shark Race-R Pro jak sprawdzić datę produkcji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wie jak sprawdzić datę produkcji w kaskach firmy Shark (dokładnie chodzi o model Race-R Pro)? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ jak już się kupuje kask to wiadomo, że chce się mieć w miarę "świeżutki" oraz jest to kwestia bezpieczeństwa. Niestety internet milczy i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, a sprawdzałem na anglojęzycznych i polskich stronach. Jedynie na irlandzkim forum napisano jak sprawdzić w modelu RSR2 i ponoć naklejka z datą produkcji jest gdzieś pod lewym cheekpadem (lewy policzek), ale jest to stary model i w aktualnych może być inaczej. Kask dopiero zamierzam kupić, a nie chciałbym go całego rozbierać (mój lokalny dealer intermotors nie ma odpowiednich ludzi i nikt nie jest w stanie mi pomóc) ... Chciałbym dokładnie wiedzieć w jakim miejscu jest naklejka z datą produkcji. Liczę na Waszą pomoc :) Na pewno są osoby, która miały wyżej wymieniony model i znają się na temacie.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,
Działałem w tym temacie przez jakiś czas i dostałem odpowiedź od Sharka. Firma odczytuje datę produkcji i inne informacje o kasku z pojedynczego numeru seryjnego. Korzystają z tych informacji tylko i wyłącznie, gdy dzieje się "coś" z kaskiem i korzystamy z gwarancji, ale gdzie znaleźć ten numer seryjny już nie napisali (a o to się właśnie ich pytałem). Rozmawiałem już ze sprzedawcą i sprawdzali czy nie ma jakiejś naklejki z datą produkcji pod wyściółką na EPS'ie, jak to ma miejsce u konkurencji i niestety nie ma czegoś takiego. Gdy kupię Sharka to sam go dokładnie obejrzę i napiszę tutaj, czy udało mi się znaleźć i rozkodować numer seryjny.

 

Proszę nie zamykać tematu, ponieważ w internecie nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie jak sprawdzić datę produkcji w Race'rze, a komuś może się przydać...

 

Pozdrawiam,
Piotr

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje pytanie jest w połowie w temacie ;-)

 

Zastanawiam się nad sharkiem Race-R Pro, bo fajnie mi leży na głowie o wydaje się być bardzo dobrej jakości.

Teraz pytanie - jak kupować to wersje zwykła czy wersje carbon?

Wady/zalety Carbonu, niekoniecznie na przykładzie sharka mile widziane.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niestety nie pomogę w kwestii daty produkcji. Zdecydowałem się kupić Sharka Speed-R'a bo była mega promocja. Nie jestem do końca zadowolony, ponieważ jakość wykonania jest bardzo kiepska jak na renomowaną markę. Mimo lektury na forum niestety kupiłem trochę za ciasny kask w rozmiarze M (ciśnie mocno w policzki) i zdecydowałem się na zmianę policzków ze standardowych 35mm na 30 mm. Jest lepiej, ale na dole na żuchwie jeszcze ciśnie. Mam nadzieję, że się ubije. Wracam do jakości wykonania. Przyjrzyjcie się kaskom Shark, ponieważ okazuje się, że nie potrafią zrobić policzków w takich samych wymiarach. Przykładowo w moich standardowych (35mm) lewy policzek cisnął mnie bardziej niż prawy i nie jest to kwestia mojej anatomii (kształtu głowy). Wyciągnąłem je z kasku i porównałem.... Lewy był grubszy o jakieś 1-2 mm. Teraz zakupiłem akcesoryjne 30-tki i okazuje się, że bardziej ciśnie mnie tym razem prawy i też jest on o jakieś 1 mm większy. Kask również skrzypi gdy się go trochę ściśnie na skroni (test lewo-prawo). Mój poprzedni kask KBC jest moim zdaniem trochę lepiej wykonany jeśli chodzi o wnętrze, skorupę, EPS, no i nie skrzypi :) Na plus dla Sharka to bardzo dobra szybka i większe pole widzenia.

I przypominam, że kaski Shark z Francja mają mało wspólnego ;) Są produkowane w Tajlandii.

 

PS. Jak ktoś ma chwilkę czasu to polecam obejrzeć filmik z produkcji kasków. Między innymi Race'ra Pro :)

 

 

 

Pozdrawiam,
PeterQ

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega promocje nie biorą się bez powodu :).

Fakt. Już nie popełnię tego błędu. Kask był przeceniony ze względu, że zakończyli jego produkcję i wszedł nowy model: Spartan, który jest jeszcze gorszy (poczytajcie w necie, m.in. o pękających wizjerach). Ale Race'r Pro moim zdaniem nie warty swojej ceny. Jakość wykonania również kiepska i skrzypi tak samo jak Speed'R. Polecam rozejrzeć się za innymi firmami. Ja już kasków firmy Shark nigdy nie kupię :banghead:

 

Szkoda, że ukrywanie przez producenta daty produkcji nie dało mi do myślenia... Nawet HJC ma naklejki z datą produkcji. Każdy renomowany producent nie ukrywa tej informacji. A w Sharku nie da się sprawdzić daty produkcji niestety. Widziałem filmik na YouTube jak ktoś demontował Sharka na czynniki pierwsze i te informacje są chyba między skorupą, a EPS'em. Czyli bez zniszczenia kasku się nie dowiesz :blink:

 

Jedynie cieszę się, że nie kupiłem Race'ra Pro bo wtedy dopiero byłbym zawiedziony...

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...