Skocz do zawartości

Ograniczenie mocy w Kawasaki ZX-10R


Rekomendowane odpowiedzi

Moc bazowa nie może przekraczać 70 kW żeby móc zacząć dławienie pod A2 więc ZX-10R się chyba nie nada żeby go legalnie zdławić?

W Polsce w pełni odblokowaną sztukę zarejestrowaną na A nie.

Natomiast francuzi blokowali te motocykle do tych 109km coś koło tego i tak jakby to była ich moc maksymalna na papierze i z takim motocyklem można coś kombinować znam wielu takich którym się to udało i obecnie sam posiadam taką sztukę na a2 z tym że poprzedni właściciel po rejestracji odblokował moc co mi średnio pasuje jak się domyślasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast francuzi blokowali te motocykle do tych 109km coś koło tego i tak jakby to była ich moc maksymalna na papierze i z takim motocyklem można coś kombinować znam wielu takich którym się to udało i obecnie sam posiadam taką sztukę na a2 z tym że poprzedni właściciel po rejestracji odblokował moc co mi średnio pasuje jak się domyślasz

 

 

No to i tak chyba za dużo bo 70 kW to ~95 KM. W razie jakiegoś wypadku jak wezmą sprzęt pod lupę to może być bardzo ciekawie jeśli wyjdą kombinacje, ubezpieczyciel się o swoje upomni :) A swoją drogą - 175 KM na pierwszy motocykl? Ja po blisko 20 latach ujeżdżania motocykli bym czuł ogromny respekt do takiej maszyny i z pokorą odkręcał manetkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w pełni odblokowaną sztukę zarejestrowaną na A nie.

Natomiast francuzi blokowali te motocykle do tych 109km coś koło tego i tak jakby to była ich moc maksymalna na papierze i z takim motocyklem można coś kombinować znam wielu takich którym się to udało i obecnie sam posiadam taką sztukę na a2 z tym że poprzedni właściciel po rejestracji odblokował moc co mi średnio pasuje jak się domyślasz

W zadnym kraju czlonkowskim EU nie bedziesz mial prawa poruszac sie zdlawionym.

 

I w dalszym ciagu nie dochodzi do Ciebie, ze motocykla nie rejestruje sie na Kategorie PJ wiec co ma sie udac lub nie udac ?

 

Idzie sie do urzedu komunikacji, przedstawia papiery o wyniku dlawienia i urzad rejestruje, przenosi ja na dowod rejestracyjny. Majac Taki dowod w dalszym ciagu nie masz prawa takim motocyklem sie poruszac po drogach publicznych.

 

Oprocz mocy dochdzi jeszcze wspolczynnik stosunku mocy do wagi ktory w kazdym wypadku jest znacznie przekroczony.

 

Moze zapoznaj sie Najpierw z tym !

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/72015-niszt-kombinirent-dzieciaki/

 

 

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to i tak chyba za dużo bo 70 kW to ~95 KM. W razie jakiegoś wypadku jak wezmą sprzęt pod lupę to może być bardzo ciekawie jeśli wyjdą kombinacje, ubezpieczyciel się o swoje upomni :) A swoją drogą - 175 KM na pierwszy motocykl? Ja po blisko 20 latach ujeżdżania motocykli bym czuł ogromny respekt do takiej maszyny i z pokorą odkręcał manetkę ;)

Może nie pierwszy trochę się pojeździło na mniejszych pojemnościach w każdym razie nie mam się za jakiegoś doświadczonego i ta moc przerasta więc mam wielki szacunek celowałem w 600cm trafił się litr w dobrej cenie dlatego teraz chce go zablokować żeby oswoić się z maszyną.

 

O kwestiach prawnych nie będe dyskutować bo wiadomo że większość ścigów 600cm nie mieści się legalnie w normach a2 nie ma co mówić o 1000cm gdzie tej mocy jest dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako osoba, która miała w swojej karierze 2 wypadki motocyklowe, jeden z mojej winy, drugi nie z mojej (tak, wypadki, bo w szpitalu leżałem powyżej 7 dni) napiszę Ci tak: nie warto mieć kombinacji w papierach. Po każdym wypadku motocykl był zabierany na dokładne oględziny, sprawa ciągnęła się przez ponad 3 miesiące. Tam wszystko wyjdzie w praniu i potem będziesz miał problemy. Oni dokładnie przejrzą każdy szczegół a debilami nie są bo to rzeczoznawcy z wieloletnim stażem i im kitu nie wciśniesz. O wypadek nie trudno, Ty możesz jechać ostrożnie, powoli i bezpiecznie a znajdzie się ktoś, kto wyjedzie z podporządkowanej i nawet nie zdążysz zareagować ;)

 

Aczkolwiek życzę powodzenia w blokowaniu, może się uda, może się nie uda, nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko tak z ciekawości:

Za troszkę ponad rok będe mógł zrobić kat A i czy wtedy dałoby się w jakiś sposób przerejestrować ten motocykl z A2 na A?

W sumie nie słyszałem jeszcze o takich przypadkach a jestem ciekawy jak to jest :D

Edytowane przez Michaelo000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...