Skocz do zawartości

Nie pali jeden cylinder XL1200S


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Witam ponownie wszystkich Forumowiczów. Nie zakładam nowego wątku, bo wiąże się trochę z tym.

Wracając do mojego Sporta. Zastanawiąją mnie okopcone świece na tylnym cylindrze. Na przednim wyglądają w porządku. Gdy zamieniłem je miejscami, sytuacja wyglądała tak samo - na tylnym okopciło, a z przodu wypaliło.

Świece są zmienione (6R12), przewody zmienione, aku nowe, filtr powietrza czyszczony. Gaźnik jeszcze nie był ruszany. A, i co jeszcze. Wydaje mi się, że przedni cylinder szybciej się nagrzewa niż tylny.

Co może być przyczyną? Jakieś sugesty? Jak okopcone, to za bogata mieszanina, tak?


Dzięki z góry za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ponownie wszystkich Forumowiczów. Nie zakładam nowego wątku, bo wiąże się trochę z tym.
Wracając do mojego Sporta. Zastanawiąją mnie okopcone świece na tylnym cylindrze. Na przednim wyglądają w porządku. Gdy zamieniłem je miejscami, sytuacja wyglądała tak samo - na tylnym okopciło, a z przodu wypaliło.
Świece są zmienione (6R12), przewody zmienione, aku nowe, filtr powietrza czyszczony. Gaźnik jeszcze nie był ruszany. A, i co jeszcze. Wydaje mi się, że przedni cylinder szybciej się nagrzewa niż tylny.
Co może być przyczyną? Jakieś sugesty? Jak okopcone, to za bogata mieszanina, tak?
Dzięki z góry za odpowiedzi :)

 

moim zdaniem to sprawa cewki. jak nie chcesz kupic nowej to kazda podwojna cewka sie da zaimprowizowac by sparwdzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Drodzy Forumowicze.
Mało pojeździłem tym motocyklem przez sezon, a to przez nadmiar innych zajęć, ale nie o tym.
Wracam do motocykla. Wymieniłem cewkę. Trochę się poprawiło, w sensie, że świece z tylnego cylindra nie były nie były tak okopcone jak wcześniej. Ale pozostaje temat temperatury tylnego cylindra. Otóż po uruchomieniu, na ssaniu, wolniej się nagrzewa niż przedni. W sumie dobrze, ale czy to normalne?
I tak to wygląda na koniec sezonu.

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ,

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu.

Cewka zapłonowa HD Sportster 1200  Sreean Engel  w czasie pomiaru wskazuje 0,26 oma ......iskra raz jest ,raz nie ma ,a raz sama skacze .Cewka do kosza rozumiem .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...