Skocz do zawartości

Duzy problem z odpaleniem, kx250


wisniax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj chcialem odpalic swojego kx 250 wyczyscilem swiece (nie byla zmieniana ok 2-3 lat) dolalem paliwa i wyczyscilem gazior . mianowicie kopałem go ponad pol godziny i i serce nie zabiło :( , wrócilem zmordowany i z pokaleczona noga do domu , pisze z pomoca do was czemu serce mojej bestii nie gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj chcialem odpalic swojego kx 250 wyczyscilem swiece (nie byla zmieniana ok 2-3 lat) dolalem paliwa i wyczyscilem gazior . mianowicie kopałem go ponad pol godziny i i serce nie zabiło :( , wrócilem zmordowany i z pokaleczona noga do domu , pisze z pomoca do was czemu serce mojej bestii nie gada

 

czytam i czytam i nie wiem gdzie jest ukryta ta informacja -,-

 

3 miesiące dla paliwa nie powinno mieć znaczenia.

Sprawdz czy jest isrka, zobacz na świecy czy dochodzi paliwo(mokra). Z fusów ciężko wróżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo po takim postoju powinno być wymienione na nowe.

Wkręć nową świecę,wyczyść konkretnie gaźnik,wymień filtr powietrza i daj znać

Wszystko było czyszone, było tam koło litra paliwa i dolałem 5. Myślę że może być to świeca któr jest zakopcona dodam że nawet w lato po nocy był problem z odpaleniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie możesz sprawdzić czy daję iskrę ? wykręć świecę, wsadź do fajki i dotykająć końcówką świecy do np cylinda druga osoba niech kopnie. Jeżeli iskra będzie wyraźna problem będzie gdzie indziej. Świeca to mały wydatek wiec zmień ją tak czy inaczej. Ale skoro nie będzie iskrzyć to zaraz zalejesz nową wiec lepiej testować na stare.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ile kosztuje świeca do KXa?

Ngk koło 20zl

 

a czemu nie możesz sprawdzić czy daję iskrę ? wykręć świecę, wsadź do fajki i dotykająć końcówką świecy do np cylinda druga osoba niech kopnie. Jeżeli iskra będzie wyraźna problem będzie gdzie indziej. Świeca to mały wydatek wiec zmień ją tak czy inaczej. Ale skoro nie będzie iskrzyć to zaraz zalejesz nową wiec lepiej testować na stare.j

Wykrecilem mokra jak cholera, iskra jest niewielka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nie wiem gdzie jest ukryta ta informacja -,-

 

3 miesiące dla paliwa nie powinno mieć znaczenia.

 

Faktycznie,wyskoczyłem z tym postojem.Pewnie skojarzyłem z datą od wymiany świecy :blush:

 

Co do trwałości paliwa,a w zasadzie mieszanki,to jest ona ograniczona-max dwa tygodnie i olej jest już na dnie zbiornika czy też gaźnika i zaczyna Nam zalepiać kanały,dysze itp

 

Szkoda strzępić ryja ;)

To siedź cicho i nie prowokuj

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do trwałości paliwa,a w zasadzie mieszanki,to jest ona ograniczona-max dwa tygodnie i olej jest już na dnie zbiornika czy też gaźnika i zaczyna Nam zalepiać kanały,dysze itp

 

 

Pewnie zależy od oleju, ale na motorexie cross power 2t po pół roku nie mam problemów. W bańce ładnie rozpuszczony olej, trzymane paliwo w baku też bez problemu przepalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...