Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej led


Staszek_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, trochę nie chce mi się wierzyć że takiego tematu nie było ale wyszukiwarka nic mi nie podpowiedziała lub nadal nie potrafię z niej korzystać, więc czuję się usprawiedliwiony. Chcę zamontować światła dzienne do Clio, bo podobno wymiana żarówek światel miejskich (krótkich) H7 jest wyjątkowo upierdliwa.

Chciałem jakieś firmowe (Hella, Osram, Philips) okrągłe, montowane w miejsce świateł przeciwmgielnych, ale nie znalazłem na allegro typowo dedykowanych do tego auta. A podobno muszą być dedykowane, bo montowane są jakoś skośnie. Więc znalazłem takie cudo: http://www.denken.com.pl/index.php?p804,swiatla-do-jazdy-dziennej-z-halogenami-de6064-nissan-renault-infiniti-uniwersalne-profesjonalne-reflektory-led-drl-fog-duzy-skos-motazu

 

No i pytania:

- czy ktoś zna firmę, bo nie wiem czy to chińskie badziewie które zaraz się przepali czy jednak coś lepszego.

- opcja 3 w 1 mnie trochę niepokoi, wolałbym same dzienne ale pewnie można "olać" te przeciwmgielne?

 

pzdr Staszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zakładał do busa moduł świateł dziennych .Montują moduł, który przy uruchomieniu silnika po kilku sec. włącza światła drogowe, ale tylko w 30 % .Podobno montują to firmy kurierskie , wiec chyba to działa.

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku powiedziano mi ze ma homologacje .

 

Pierwsza z brzegu :

 

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-swiatla-dzienne-homologacj-i6013578829.html

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg diagnosty: lampa do świateł drogowych nie posiada wybitej na szkle homologacji świateł do jazdy dziennej, w związku z powyższym nie może być używana do tej funkcji. Światła drogowe muszą być włączone wraz z pozycyjnymi, oświetleniem tablicy rej. itp. To samo dotyczy podłączenia do świateł krótkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam pytanie, bo zakupiłem przeciwmgłowe oryginały montowane w te okrągłe otwory, tak więc okrągłe dzienne odpadają. Czyli mogę kupić dowolne. Pytanie czy ktoś ma takie które zakłócają np. radio w samochodzie, bo podobno to się zdarza a bezwzględnie chciałbym to wykluczyć. Lub inaczej, ma zamontowane jakieś i nic się z radiem nie dzieje. Ale chodzi o akcesoryjne, nie montowane fabrycznie, bo informacja o nich nic mi nie da.

Bo jak czytam "internety" to ręce opadają: Philips Daylight sieją zakłóceniami, Osram Ledriving sieją... :(

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam pytanie, bo zakupiłem przeciwmgłowe oryginały montowane w te okrągłe otwory, tak więc okrągłe dzienne odpadają. Czyli mogę kupić dowolne. Pytanie czy ktoś ma takie które zakłócają np. radio w samochodzie, bo podobno to się zdarza a bezwzględnie chciałbym to wykluczyć. Lub inaczej, ma zamontowane jakieś i nic się z radiem nie dzieje. Ale chodzi o akcesoryjne, nie montowane fabrycznie, bo informacja o nich nic mi nie da.

Bo jak czytam "internety" to ręce opadają: Philips Daylight sieją zakłóceniami, Osram Ledriving sieją... :(

Staszku, a po cholerę kombinujesz? Kupiłeś furę na dwa lata, to co Ty chcesz osiągnąć inwestując w jakieś dziwne eko-wynalazki?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wymieniać żarówek po prostu i dzienne mają mi to umożliwić.

I w dwa lata to się zwróci??? W dwa lata to Ty nawet nie powinieneś się zorientować, jakie masz żarówki...

 

A przeciwmgielne kupiłem ze względów estetycznych,

Może trzeba było kupić normalny samochód :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było normalnych, same z jakimiś dziwnymi deskami rozdzielczymi. :(



Ok, można zamknąc temat bo i tak sam spam w nim. Zakupiłem ze sklepu stacjonarnego jakieś Osram, mają trzy lata gwarancji więc niech oni się boją nie ja.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde klod, o prostą sprawę: wymiana żarówek H7 w Clio jest utrudniona, a przepalają sie częściej niz np. H4. Więc zamontuję światła dzienne, co ograniczy wykorzystywanie świateł podstawowych i mam nadzieję że w konsekwencji wydluży okres działania zarówek H7.

A przeciwmgłowe zamontuję, bo nie podobają mi się zaślepki zamontowane przez renault w ich miejsce.

I tyle z tuningu, w zasadzie to nie tuning tylko uzupełnianie braków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde klod, o prostą sprawę: wymiana żarówek H7 w Clio jest utrudniona, a przepalają sie częściej niz np. H4.

W Hondzie po 10-ciu latach są te same żarówki H7, a jedna to nawet rozbicie lampy przeżyła. No ale ten kokpit........ :biggrin:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit oglądasz w momencie wsiadania i wysiadania, w czasie jazdy patrzysz na drogę. A światła do jazdy dziennej czym niżej zamontowane tym gorzej jesteś widoczny- tak właśnie robią kurierze. Lekkie wzniesienie, słaba widoczność(np. mgła) i gościa widzisz przed maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...