Skocz do zawartości

Dziwny problem z zapłonem/iskrą Quad 260cc


Mitshi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam najdziwniejszy problem z jakim się spotkałem do tej pory. Wolę 100x bardziej mechaniczne rzeczy od elektrycznych, ale jak już zacząłem to skończę.

 

Quad chińczyk 260cc (GSMOON) 1 cylinder

Quad ma wymienioną całą instalację elektryczną, bo poprzednia się spaliła. Po wymianie zaczął się problem z pracą po rozgrzaniu. Na zimno quad pali niemalże od strzała, po złapaniu temperatury gaśnie i już nie odpala. Wymieniłem świecę (4szt zwykłych 1 szt irydowa NGK), fajke NGK, przewód W/N Beru, cewke oryginał, końcówki kabli przy cewce. Świeca cały czas jest czarna, sucha i bardzo mocno okopcona. Po odpaleniu widać z wydechu jak wydostaje się czarny dym (nie zawsze, jest to różna intensywność). Z przewodu iskra wylatuje spokojnie na 1 cm i ma kolor niebieski, na zimno na świecy też jest ok, po nagrzaniu się przeskakuje wszędzie na świecy tylko NIE POMIĘDZY ELEKTRODAMI!!!??? Po wyczyszczeniu i wychłodzeniu silnika wszystko jest ok..... do czasu aż się zagrzeje ponownie.

 

Ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

 

Dodatkowo:

wyczyszczony gaźnik (najprostsza konstrukcja bez pompki przyspieszacza itd, zwykły prosty membranowy gaźnik 4T)

wymienione przewody podciśnień

 

Totalny brak zmian koloru na świecy po zmianie dawki powietrza w gaźniku.

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...