Jump to content
Sign in to follow this  
PeterQ

Uratowanie pinlocka w nietypowy sposób (klejenie silikonem)

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiałem się do jakiego działu dodać ten temat... Wydaje mi się, że ten najbardziej pasuje.

Ostatnio chciałem wyczyścić szybkę mojego kasku KBC od strony wewnętrznej. Oglądałem filmiki motosapiens i tam zalecali zdjąć pinlocka i go wymyć samą wodą. Tak też zrobiłem, ale nie mogłem go "zdjąć" z szybki. Potraktowałem go siłą (myślałem, że go mocno przyssało) i teraz żałuję. Okazało się, że po czterech sezonach przykleił się do szyby (czego nie powinien zrobić), chyba ze starości. Teraz silikon jest na szybie, a pinlock go nie ma i przez to zaczął mi parować wizjer.

Myślę, żeby przykleić tego pinlocka na stałe do wizjera za pomocą bezbarwnego silikonu. Czy ktoś już stosował taki zabieg ?

Zastanawiam się jakiego typu silikonu użyć, co myślicie? Może akwarystyczny?

Co do widoczności to i tak mam pinlocka starego typu i widać jego krawędzie, więc widoczność i tak nie jest najlepsza...

Ps. To jest oryginalny pinlock... To nie był żaden fog city i tego typu wynalazki. Osobiście go zakładałem ;)

Pozdrawiam.

Edited by PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Nie masz nic do stracenia, może być akwarystyczny to może nie będzie śmierdział octem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...