Skocz do zawartości

Montaż kamery na kasku (szczękowym) gdzie najlepiej?


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@UP

 

Szelki są spoko jeśli jedzie się samemu i chce się tylko nagrać siebie.

Podczas jazdy z kolegami, ciężko ich nagrywać i trzeba się obrócić całym ciałem.

 

@TOPIC

 

Ja polecam dać kamerkę jeśli się nie da pod daszkiem, to u góry.

Z boku również można, tylko, że przy wywrotce, częściej nasza głowa spada właśnie bokiem do ziemi a nie górą i kamera jest podatna na uszkodzenia a już na pewno j-hook'i itp.

Minusem zamocowania kamery na górze kasku jest to, że trzeba uważać podczas jazdy w terenie gdzie jest sporo gałęzi, bo można łatwo zahaczyć i obrócić kamerę do tyłu (co mi się jak na razie tylko jeden raz zdarzyło) lub nawet ją zerwać (polecam przymocowanie jakiegoś sznurka do obudowy kamery).

Chcesz zobaczyć trochę amatorskiego enduro? Zapraszam na mój kanał YT ---> KLIKNIJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tobik

 

montowanie kamaey na helmie, to kiepski pomysl. Ujecia sa przez to spieprzone. Nie ma tekiej opcji abys pamietal, aby nie ruszac glowa, a jezeli juz ruszasz to aby robic to powoli.

 

Montaz za szyba motocyklowa, tez sredni pomysl. Ja jezdze z Kamera zamontowana na dole szyby, ale az prosi sie aby zamontowac kamere na przednim blotniku. lub na czasze reflektora. Im nizej, tym wrazenie wiekszej predkosci wzrasta.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se pomyślałem, że można by kamerę dać na lusterku. Oczywiście nie w każdym motocyklu, ale np. w Deauville można. Na kasku tez dam uchwyt. Mam integrala, więc możliwości szersze i praktycznie nieograniczone.
Póki co mam Devi 650, kamerę nabyłem teraz (po sezonie) i tak czytam, dumam gdzie by ją przytwierdzić. Do lusterka można przyczepić tą obejmą co jest do kierownicy rowerowej.
A taką propozycję zobaczyłem na forum FJR. W sumie do efjoterki też można do lusterka.

Myślę, że lusterko wyczymie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamontowaną na lusterku ale niestety jakość obrazu jest znacznie gorsza niż przy montażu na kasku. Co by nie mówić, łepetyna jednak amortyzuje drgania i obraz jest stabilniejszy. Plusem montażu na lusterku jest większa wygoda obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauważyłem że dużo osób montuje na kasku albo własnie pod daszkiem jak takowy jest, albo z przodu na szczęce. Nic nie zasłania obrazu a i stabilność dobra. Chyba nawet są instrukcje jak je zamontować na YT (a czego nie ma na YT? :) )

 

Mi osobiście pasuje z klaty ale moto musi być z wyprostowaną pozycją, sport raczej odpada.

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei Multiteca i mocowanie do kamery mam zamontowane z przodu na szczęce. Przy krzywiźnie musiałem trochę się wspomóc klejem termotopliwym i tyle. Od razu napiszę, że nie jeżdżę z otwartą szczęką, więc nie używam też kamery w takiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei Multiteca i mocowanie do kamery mam zamontowane z przodu na szczęce. Przy krzywiźnie musiałem trochę się wspomóc klejem termotopliwym i tyle.

To wspomożenie polegało na objechaniu klejem dookoła uchwytu czy wywaliłeś całkiem oryginalną taśmę klejącą z uchwytu i zamiast niej rozprowadziłeś klej po całej powierzchni uchwytu?

Pytam bo mam problem z zamocowaniem uchwytu do Nolana 104 Evo. W płaskim taśma klejąca łapie środkiem, a półokrągły jest zbyt zaokrąglony i taśma łapie tylko brzegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i stwierdzam, ze historia nigdy niczego nikogo nie nauczyla.

 

Schumacher by sie zalamal.

 

Na klacie moze bym i zamontowal bo jezdze w bionick'u ktory m/i ma protektory klaty, ale na pewno nie na helmie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...