Skocz do zawartości

Moto na A2 - Kawasaki KLE 500 vs Pegaso 650


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zamierzam zrobić kat. A2. Obecnie mam 22 lata, 193cm wzrostu, 92 kg wagi. Na jednośladach jeżdżę od małego, zaczynałem od skuterów, potem miałem pegaso 125, nsrki, crmki, dt, kilka varadero, w zasadzie co roku inne moto. Najbardziej do gustu przypadły mi motocykle typu enduro/turystyk.

Jako, że 125ccm poszły strasznie do góry, a mam możliwosć zrobienia A2, celuję w coś trochę większego.

Mam bardzo ograniczony budżet bo jest to 4 - 4,5 tyś.

Wybór padł na KLE 500 lub Pegaso 650 (najstarszy model).

Aprilię miałem, bardzo miło wspominam, w zasadzie mam do niej sentyment.

No właśnie, teraz co wybrać... pegaso czy kleka?

Za KLE przemawia do mnie fakt, że posiada dwa cylindry, co wiąże się z lepszą charakterystyką pracy, zapewne też troche mniej pali, ale słyszałem też o kłopotliwym łańcuszku między sprzęgłem a wałem.

Powiem szczerze, że nie zależy mi na osiągach, moto będzie służyło do krótkich tras rzędu 10-20km, wyjazd nad jeziorko, na grzyby, do sklepu, na przejażdzkę po jakiejś polnej drodze.

Czy miał ktoś z Was któryś z tych motocykli i chcialby się podzielić opinią :)?

 

Dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi.

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ograniczony budżet bo jest to 4 - 4,5 tyś.

 

W tym przypadku to zrób sobie listę motocykli, które są turystycznymi enduro i można nimi jeździć na A2 a następnie szukaj czegoś do 100 km od swojego miejsca zamieszkania. Przy takim budżecie szukanie konkretnego modelu mija się z celem. Sporo jest sprzętów tego typu ale ciężko będzie znaleźć coś przyzwoitego: F650, XT600, DR650, Pegaso 650, Dominator 650, SLR 650, FX 650. Zwróć uwagę co ma w dowodzie wpisane bo w tej Aprilce, którą znam jest 36kW i wg prawa już nie kwalifikuje się na jazdę z A2 ;)

 

F650 stoi u mnie w garażu od 3 lat i sporo mogę o nim napisać, Pegaso 650 ma podobny silnik co BMW ale 5 zaworowy. Kolega to kupił rok temu, czasami jeżdżę z nim na jakieś wypady, jak tankowaliśmy to wychodziło, że jemu zawsze pali 1 - 1,5 a czasami to i do 2 litrów więcej. Dołożony raptem tylko 1 zawór, motocykl może minimalnie szybszy ale spalanie robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...