Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w pzu płaciłem 103 zeta nawet świeżo po kolizji w wyniku której straciłem wszystkie zniżki. Teraz też tyle płacę pomimo zniżek.

Limo, świeżo po kolizji nie zawsze ubezpieczalnia naliczy wyższą składkę zaraz przy następnej umowie. Czasami musi to chwilę potrwać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale Limo jesteś zameldowany w jakiejś małej miejscowości a nie w Wawie

To nie ma znaczenia. Kiedyś było jasno i transparentnie: Szkoda = strata 10% zniżek na jeden rok. Teraz każdy ubezpieczyciel liczy jak mu się podoba. Niektórzy do wyliczenia składek OC biorą pod uwagę nawet szkody z AC i to sprzed kilku lat.

Powtarzam: ruszyć dupę do dobrego brokera to jedyna gwarancja taniości.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem wznowienie OC na przyczepkę. Przysłali kwit na 56 zł. Pojechałem jak zwykle do Małgorzaty i.... w tej samej ubezpieczalni wyszło 50 zł. Jak oni ku*wa chachmęcą z tymi składkami, to krew człowieka może zalać. Nie zdziwię się jak doczekamy jakiejś "afery ubezpieczeniowej". 6 zł nie majątek bo to tylko przyczepka ale przy ubezpieczeniu za tysiaka 12% to już różnica.

 

Do tego podsłuchałem, że któryś ubezpieczyciel nie stosuje się do obowiązującego prawa. Normalnie jest tak, że w przypadku gdy przyjdzie wznowienie i go nie wypowiemy, to ubezpieczenie zostaje zawarte, ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność i musi jedynie wyegzekwować opłacenie zaległej składki. A taki ch*j. Jeśli od właściwego terminu opłacenia składki minie miesiąc, to jeden ubezpieczyciel wymiga się z odpowiedzialności. Niestety w tym momencie się skapowałem że nie mam w dowodzie od samochodu aktualnego OC i zapomniałem zapytać o którego ubezpieczyciela chodzi. Dopytam przy okazji.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

temat dość obszerny tak więc odkopuję

przez wiele lat PZU w temacie samego OC na motocykle było generalnie bezkonkurencyjne - ostatnio jednak inne firmy łaskawszym okiem spojrzały na użytkowników jednośladów

na foto świeże tematy - moja stara hondzina cb1 i kumpla skuter

ocskuterart.thumb.jpg.7a9c3f516f13a556cdbb687b55afe28e.jpgochondacb.thumb.png.1b3538ccde78785c4db79e7e90e845c4.png

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem taktykę od zeszłego roku.  Zamiast szukać przez internet poszedłem do brokera ubezpieczeniowego. W przypadku OC na samochód o poj. 1600 różnica wyszła ok 300 zł. taniej.

W kwietniu kończy się OC na motocykl. Zobaczymy, w  kwietniu 2020 PZU było najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie korzystałem, z kalkulatora internetowego ale znajomi potwierdzają, że u brokera często wychodzą niższe stawki niż "wyliczone" na stronach.

daj znać w jakiej firmie było najtaniej i jaka będzie różnica względem PZU 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą niższe bo starzy wyjadacze w ubezpieczeniach potrafią zaznaczać dziwne opcje, które obniżają stawkę...za vulcana 1500 tydzień temu zapłaciłem 115 zł.
Tym razem w Uniqua.
Mogę też opisać jak to wygląda w DE. Kawasaki Versys 650 lokalnie u ubezpieczyciela bez żadnych zniżek ubezpieczenie OC od marca do października z limitem 10 ooo kilometrów Pani z wiadrem kawy i słomką wyliczyła mi zza biurka 145 euro.
Na check24 przy tych samych ustawieniach zapłaciłem ...uwaga... 60 euro. 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, _Monter_ napisał:

Wychodzą niższe bo starzy wyjadacze w ubezpieczeniach potrafią zaznaczać dziwne opcje, które obniżają stawkę...za vulcana 1500 tydzień temu zapłaciłem 115 zł.
Tym razem w Uniqua.
Mogę też opisać jak to wygląda w DE. Kawasaki Versys 650 lokalnie u ubezpieczyciela bez żadnych zniżek ubezpieczenie OC od marca do października z limitem 10 ooo kilometrów Pani z wiadrem kawy i słomką wyliczyła mi zza biurka 145 euro.
Na check24 przy tych samych ustawieniach zapłaciłem ...uwaga... 60 euro. 

 

droga kawa 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.02.2021 o 17:34, konrad1f napisał:

osobiście nie korzystałem, z kalkulatora internetowego ale znajomi potwierdzają, że u brokera często wychodzą niższe stawki niż "wyliczone" na stronach.

daj znać w jakiej firmie było najtaniej i jaka będzie różnica względem PZU 😉

PZU przysłało ofertę 199 zł za samo OC.

Zrobiłem kalkulację na rankomat.pl i wyszło mi tak: Proama 376 zł, Generali 395 zł. 😮

Pojechałem do agenta ubezpieczeniowego w CUK i nabyłem OC w cenie 150 zł w Interrisk T.U. S.A.  Co ciekawe, ubezpieczenie w PZU wyliczył na 175 zł. 

Przy okazji usłyszałem że towarzystwa ubezpieczeniowe składkę OC liczą nie tylko od pojemności ale także od rodzaju motocykla: sport, enduro, turystyczny itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - przez rankomaty, mfindy czy inne porównywarki wychodziło dużo drożej niż u agenta. Dwa tygodnie temu za samochód agent w CUK wyliczył mi 450 zł. Na porównywarkach najtańsza oferta to 619 zł.

Od motocykla pod koniec zeszłego roku płaciłem 150 zł w PZU. Nie przez CUK tylko zadzwoniłem na numer ze strony PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

pzu hd 162zł (opłacone jakoś tydzień temu)

pzu nc750 144zł (w kwietniu)

compensa cb1 86zł (w marcu)

 

niedługo wypada mi zaprzęg (st1100) i zapewne najlepsza opcja będzie również w compensie ze względu na rocznik motocykla (w compensie mają zniżki dla starszych pojazdów)

co mnie trochę zdziwiło to to, że w PZU od jakiegoś czasu (nie wiem od jak dawna) są różne wysokości składek w zależności od rodzaju/pojemności silnika? motocykla. jeszcze parę lat temu za każdy motocykl (który nie podlegał pod wtedy obowiazującą zniżkę dla staruszków) płaciłem identyczną stawkę. dzisiaj jak widać powyżej na przykładzie nc750 i hd stawki (nieznacznie) jednak się różnią.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...