Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w pzu płaciłem 103 zeta nawet świeżo po kolizji w wyniku której straciłem wszystkie zniżki. Teraz też tyle płacę pomimo zniżek.

Limo, świeżo po kolizji nie zawsze ubezpieczalnia naliczy wyższą składkę zaraz przy następnej umowie. Czasami musi to chwilę potrwać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale Limo jesteś zameldowany w jakiejś małej miejscowości a nie w Wawie

To nie ma znaczenia. Kiedyś było jasno i transparentnie: Szkoda = strata 10% zniżek na jeden rok. Teraz każdy ubezpieczyciel liczy jak mu się podoba. Niektórzy do wyliczenia składek OC biorą pod uwagę nawet szkody z AC i to sprzed kilku lat.

Powtarzam: ruszyć dupę do dobrego brokera to jedyna gwarancja taniości.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem wznowienie OC na przyczepkę. Przysłali kwit na 56 zł. Pojechałem jak zwykle do Małgorzaty i.... w tej samej ubezpieczalni wyszło 50 zł. Jak oni ku*wa chachmęcą z tymi składkami, to krew człowieka może zalać. Nie zdziwię się jak doczekamy jakiejś "afery ubezpieczeniowej". 6 zł nie majątek bo to tylko przyczepka ale przy ubezpieczeniu za tysiaka 12% to już różnica.

 

Do tego podsłuchałem, że któryś ubezpieczyciel nie stosuje się do obowiązującego prawa. Normalnie jest tak, że w przypadku gdy przyjdzie wznowienie i go nie wypowiemy, to ubezpieczenie zostaje zawarte, ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność i musi jedynie wyegzekwować opłacenie zaległej składki. A taki ch*j. Jeśli od właściwego terminu opłacenia składki minie miesiąc, to jeden ubezpieczyciel wymiga się z odpowiedzialności. Niestety w tym momencie się skapowałem że nie mam w dowodzie od samochodu aktualnego OC i zapomniałem zapytać o którego ubezpieczyciela chodzi. Dopytam przy okazji.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

temat dość obszerny tak więc odkopuję

przez wiele lat PZU w temacie samego OC na motocykle było generalnie bezkonkurencyjne - ostatnio jednak inne firmy łaskawszym okiem spojrzały na użytkowników jednośladów

na foto świeże tematy - moja stara hondzina cb1 i kumpla skuter

ocskuterart.thumb.jpg.7a9c3f516f13a556cdbb687b55afe28e.jpgochondacb.thumb.png.1b3538ccde78785c4db79e7e90e845c4.png

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem taktykę od zeszłego roku.  Zamiast szukać przez internet poszedłem do brokera ubezpieczeniowego. W przypadku OC na samochód o poj. 1600 różnica wyszła ok 300 zł. taniej.

W kwietniu kończy się OC na motocykl. Zobaczymy, w  kwietniu 2020 PZU było najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie korzystałem, z kalkulatora internetowego ale znajomi potwierdzają, że u brokera często wychodzą niższe stawki niż "wyliczone" na stronach.

daj znać w jakiej firmie było najtaniej i jaka będzie różnica względem PZU 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą niższe bo starzy wyjadacze w ubezpieczeniach potrafią zaznaczać dziwne opcje, które obniżają stawkę...za vulcana 1500 tydzień temu zapłaciłem 115 zł.
Tym razem w Uniqua.
Mogę też opisać jak to wygląda w DE. Kawasaki Versys 650 lokalnie u ubezpieczyciela bez żadnych zniżek ubezpieczenie OC od marca do października z limitem 10 ooo kilometrów Pani z wiadrem kawy i słomką wyliczyła mi zza biurka 145 euro.
Na check24 przy tych samych ustawieniach zapłaciłem ...uwaga... 60 euro. 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, _Monter_ napisał:

Wychodzą niższe bo starzy wyjadacze w ubezpieczeniach potrafią zaznaczać dziwne opcje, które obniżają stawkę...za vulcana 1500 tydzień temu zapłaciłem 115 zł.
Tym razem w Uniqua.
Mogę też opisać jak to wygląda w DE. Kawasaki Versys 650 lokalnie u ubezpieczyciela bez żadnych zniżek ubezpieczenie OC od marca do października z limitem 10 ooo kilometrów Pani z wiadrem kawy i słomką wyliczyła mi zza biurka 145 euro.
Na check24 przy tych samych ustawieniach zapłaciłem ...uwaga... 60 euro. 

 

droga kawa 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.02.2021 o 17:34, konrad1f napisał:

osobiście nie korzystałem, z kalkulatora internetowego ale znajomi potwierdzają, że u brokera często wychodzą niższe stawki niż "wyliczone" na stronach.

daj znać w jakiej firmie było najtaniej i jaka będzie różnica względem PZU 😉

PZU przysłało ofertę 199 zł za samo OC.

Zrobiłem kalkulację na rankomat.pl i wyszło mi tak: Proama 376 zł, Generali 395 zł. 😮

Pojechałem do agenta ubezpieczeniowego w CUK i nabyłem OC w cenie 150 zł w Interrisk T.U. S.A.  Co ciekawe, ubezpieczenie w PZU wyliczył na 175 zł. 

Przy okazji usłyszałem że towarzystwa ubezpieczeniowe składkę OC liczą nie tylko od pojemności ale także od rodzaju motocykla: sport, enduro, turystyczny itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo - przez rankomaty, mfindy czy inne porównywarki wychodziło dużo drożej niż u agenta. Dwa tygodnie temu za samochód agent w CUK wyliczył mi 450 zł. Na porównywarkach najtańsza oferta to 619 zł.

Od motocykla pod koniec zeszłego roku płaciłem 150 zł w PZU. Nie przez CUK tylko zadzwoniłem na numer ze strony PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i dzisiaj przyszła z Compensy kontynuacja OC na Hondę, spodziewałem się grubo ponad 200 zł bo inflacja, podwyżki i na dodatek w styczniu żona miała moim autem drobną kolizję z jej winy. A tu zaskoczenie, 114 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pzu hd 162zł (opłacone jakoś tydzień temu)

pzu nc750 144zł (w kwietniu)

compensa cb1 86zł (w marcu)

 

niedługo wypada mi zaprzęg (st1100) i zapewne najlepsza opcja będzie również w compensie ze względu na rocznik motocykla (w compensie mają zniżki dla starszych pojazdów)

co mnie trochę zdziwiło to to, że w PZU od jakiegoś czasu (nie wiem od jak dawna) są różne wysokości składek w zależności od rodzaju/pojemności silnika? motocykla. jeszcze parę lat temu za każdy motocykl (który nie podlegał pod wtedy obowiazującą zniżkę dla staruszków) płaciłem identyczną stawkę. dzisiaj jak widać powyżej na przykładzie nc750 i hd stawki (nieznacznie) jednak się różnią.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...