Skocz do zawartości

Jakaś sprawna porównywarka OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba to w zeszłym roku się zmieniło, a może w 2015, mniejsza o to. Było wtedy trochę zmian w oc. Np jak kupowałeś samochód i nie chciałeś przedłużać polisy poprzedniego właściciela, to trzeba było ją wypowiedzieć mimo tego, że jej nie zawieraleś. Teraz w analogicznym przypadku taka polisa nie jest przedłużana automatycznie i nie trzeba jej p wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie zwróci OC wykupionego przez poprzedniego właściciela nowemu, który z niego rezygnuje.

Czyli jak kupiłem samochód od dealera i miał OC do końca 2017, to rezygnuje z OC, które przepada i kupuję pakiet.

Tak i tak dupa umoczona.

Nie koniecznie. Zostaw oba, a jak odpukac będziesz musiał skorzystać, to będziesz miał wybór. Niektóre ubezpieczalnie nie patrzą na szkody zgłaszane u konkurencji, więc może być szansa na zachowanie zniżek.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka ciekawostka: rankomat wyliczył mi składkę najmniej 1200 w Allianz. Inna porównywarka w tym samym Allianz ok. 900 zł. Bezpośredni kontakt z infolinią 740 zyli. Chodzi o samo OC. Podwyżka "tylko" o 180 zł. Mimo jednej szkody w zeszłym roku. Czyli tragedii nie ma jednak...

Zobaczymy co będzie za miesiąc, bo kończy mi się ubezpieczenie w drugim aucie.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi głównie chodzi o to żeby mi nie zaj**ali samochodu. Ale jak się dowiedziałem to samo AC jak mi wyliczyli to zbladłem. Zdecydowanie pakiet. Dla porównania samo AC - 9800zł, pakiet 4400zł.

A co Cię boli to drugie OC, za które nie płaciłeś? Możesz mieć dwa, a nawet pięć jeśli zechcesz.

 

A taka ciekawostka: rankomat wyliczył mi składkę najmniej 1200 w Allianz. Inna porównywarka w tym samym Allianz ok. 900 zł. Bezpośredni kontakt z infolinią 740 zyli. Chodzi o samo OC.

W ubezpieczeniach komunikacyjnych jeszcze nie powstała obiektywna porównywarka. Pytałem koleżanki dlaczego liczą wszystko ręcznie po kolei dla każdego TU, zamiast korzystać z jakiegoś programu? (W kredytach przykładowo jest taki program i działa zajebiście) Ponoć dlatego że wszystkie porównywarki fałszują lekko wysokość składek, żeby najlepiej wypadła ta, która daje pośrednikowi najlepszą prowizję. :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

w pzu pojemność silnika nie ma wpływu na wysokość składki za motocykl

normalnie przy max. zniżkach (60% za bezwypadkową historię ubezpieczenia) OC na rok to jakieś 150zł

Ty nie masz tych zniżek + zwyżka dla młodego kierowcy (luźno liczę jakieś 30%) to pi razy drzwi wyjdzie 5stów/rok

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...