Skocz do zawartości

[roz] Cb 750 seven-fifty problem z odpalaniem- bendix


mielon16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu coś zaczęło dziać się źle z moim moto. Przy odpalaniu wydawał dziwny dźwięk i nie odpalał. Wymieniłem szczotki w rozruszniku, złożyłem do kupy i dalej zonk. Słychać rozrusznik że kręci, ale nie odpala. Z pychu praktycznie od razu odpala. Pogrzebałem trochę w internecie i wydaje mi się po objawach, że to łożysko jednokierunkowe (bendix). A najgorsze to, że prawdopodobnie trzeba rozebrać-rozpołowić silnik.

Ktoś wie, czy jest możliwość naprawy bez wyciągania silnika?

Znacie jakiś dobry i przystępny cenowo serwis moto w rejonie Otwocka?

Za wszystkie porady bardzo dziękuję

Pozdro

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozrusznik kręci,a silnik już nie to na bank masz sprzęgło jednokierunkowe do wymiany (bendix) wystarczy,że z upływem czasu zrobi się luz i rolki już nie trzymają.. Nie wygląda to dobrze, co prawda tego sprzęgła nie ma na rysunku,ale wygląda na to ,że jest ono zamontowane,centralnie w środku silnika. Żeby mieć dobry dostęp do jego wymiany,obawiam ,się,że musisz rozpołowić silnik.



http://pl.tinypic.com/r/2dt4ncl/9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warsztatów szukamy w dziale warsztatów, wyszukiwarka po prawej u góry. ogłoszenia zamieszczamy na giełdzie

 

problem rozwiązany, zamykam

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...