Jump to content
Sign in to follow this  
used11

Nowy silnik H-D?

Recommended Posts

Kilka dni temu miałem okazję przetestować Street glide z nowym silnikiem.

Nie mam doświadczenia z innymi hd oprócz mojego RK 1450 z 2004r wiec pewnie moje spostrzeżenia nie będę zbyt obiektywne.

Nowy silnik na wolnych obrotach pracuje bardzo równo (nie przebiera jak w tc) trzeba trochę wyżej go wkręcić żeby ruszyć.

Bardzo ładnie reaguje na każdy nawet najmniejszy ruch manetki, Ne ma mowy o żadnym opóźnienieu. Jest silnikiem bardzo zrywnym, dobrze przyspiesza nawet na 6 biegu (nie jet to nadbieg jak dla mnie)

Jeśli chodzi ogólnie o pracę to można porównać nową jednostkę napędową do japońskich.

Teraz największa wada jak dla mnie to wibracjie.

Zostały one wyeliminowane prawie całkowicie.

Już nie wypadają plomby kiedy silnik pracuje na wolnych obrotach.

Nowym motocyklem jeździłem kolo 1,5 godziny wiec nie zaznajomiłem się z nim bardziej.

Ogółem harley zrobił duży krok do przodu (dla niektórych w tył) jeśli chodzi o nowy silnik.

Jak byłem na początku września na Faker am see, było tam H-D Expo, zaprezentowana była chyba cała gama motocykli z nowymi silnikami, nie wyglądało to najgorzej.

Na 10:59 widać:

https://www.youtube.com/watch?v=F_13SPQ_px4

Edited by Zyjo

Ale że co? Że silnik ma wyglądać?

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Ale że co? Że silnik ma wyglądać?

To pytanie jest do mnie? Bo go nie rozumiem.

Wstawiłem ten film bo widziałem już osobiście na fakerze te silniki w motocyklach było to na początku września, początek tego tematu jest z 9 sierpnia kolega pisał, że HD planuje nowe silniki wprowadzić na 2017 rok, a tu proszę miesiąc później i już są. :)

Była też możliwość pojeżdżenia każdym modelem ale wszystkie jeszcze z silnikami 1.7 .