Skocz do zawartości

Zmiana kochanej F4 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Po 2-letniej przygodzie z F4 z 99 postanowiłem po tym sezonie sprzedać ją przyjacielowi. Stoję zatem przed wyborem nowego motocykla i na pewno będzie to któraś CBR'ka. W zasadzie mam upatrzone 3 modele i chętnie przeczytałbym Wasze opinie i sugestie.
1) CBR600RR 2007-2008 PC40
2) CBR1000RR - i tutaj nie mam upatrzonego rocznika
3) CBR954
Budżet do 18 000 zł, z ew dopłatą jeśli będzie warto.
Zastosowanie? Przede wszystkim dojazdy do pracy oddalonej o 20km w jedną stronę Autostradową Obwodnicą Wrocławia. W drugiej kolejności miasto i wypady z kumplami na ślimaki ww AOW. Może jakieś wypady poza miasto z małżonką, aczkolwiek wiem, że w tej klasie sprzętu wygodna turystyka raczej nie wchodzi w grę. Za 600RR przemawia do mnie rocznik (stosunkowo młode moto), amor skrętu z 1000RR, fajne spalanie przy normalnej jeździe . 1000RR za to mnie po prostu kusi mocą i tym, że jest user-friendly. 954 to taki pośrednik między 600 a 1000, który znajdę poniżej założonego budżetu.
Rozum mówi 600RR, serce ciągnie do litra....
Ps. TYLKO Honda. Bo tak :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 600rr będziesz musiał pewnie jeszcze bardziej kręcić manetke niż na f4.A na 1000 moc będzie zawsze pod ręką. Więc wybierasz pomiędzy 2-3 biegi w dół i ogień czy ruch ręką i odjazd.Pewnie nie pomoglem Ale tak widzę wybór między 600 a 1000. No moze 600 będzie lżejsza w prowadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno kup z dobrych i pewnych rąk, ponieważ wiele z tych maszyn sprowadzanych z zagranicy miało mniejsze/ większe przygody o czym przekonał się mój znajomek z Ostrołęki kupując 954 z dołożonymi oddzielnie owiewkami...

Na szczęście znalazł na ebayu 100 % ramę z papierami...

 

Tak wiięc rozwaga i uwaga jak najbardziej, a rodzaj/pojemność to już szczegół...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najpierw będę kierował się stanem motocykla. Mając do wyboru zajebistą 600tkę a średniawego litra, wezmę tego pierwszego. Tu bardziej chodzi o samo zawężenie wyboru :) Dobrym argumentem jest to, że 600tkę będę musiał bardziej kręcić. W zasadzie im bardziej czytam recenzje jednego i drugiego (600rr i 1000rr) tym bardziej przekonuję się do litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem kiedyś cbr f4i sport - od trzech sezonów jeżdżę cbr 600 rr 2007r. Różnica pomiędzy tymi motocyklami jest spora. RR ma dużo lepsze hamulce, mniejsza masę i lepszą elastyczność na ostatnim biegu.

Myślałem też o cbr 100 rr - ale rozsądek mówił mi po co ci tyle KM?

954 to trochę już jak zabytek - ulubiony sprzęt do.meczenia przez młodych gniewnych. Mocny średni zakres obrotów i mała masa to zalety tego sprzętu.

Nie spodziewają się ze 954 czy 1000 kiedykolwiek spali Ci poniżej 6l na setkę. W 600 rr przy turystycznej jeździe można osiągnąć spalanie 4,2l na setkę.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzymając stałą 90km/h. tylko wtedy lepszym wyborem byłby skuter o pojemności góra 250ccm :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem przy takiej właśnie prędkości. Znajomy bał się drogich mandatów poza granicami naszego kraju i jadąc 90-100km/h tak niewiele mu cbr 600 rr spaliła. Generalnie to po Polsce nie jest tak restrykcyjny odnośnie ograniczeń prędkości.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...