Skocz do zawartości

Kawasaki VULCAN VN 750-800 kontra ;) SUZUKI Intruder 750-800, ogłoszenia


Szafir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze, pytałeś co doradzać - to doradzają. się zdecyduj, czy pytasz ludzi którzy jeździli i mają pojęcie, czy bazujesz na znalezionych danych technicznych. w tym drugim przypadku daj sobie spokój z pytaniem

sprawa jest prosta: kilka kilo w tą czy w drugą nie robi takiej różnicy, jak właśnie położenie środka ciężkości, wyważenie sprzętu do jakiejś czynności (dla przykładu tylko podam, że postawienie na centralkę ważącego na sucho 40kg więcej r1100rs było znacznie łatwiejsze, niż er5), itd. krytykując poradę jw. tylko dowodzisz swojej ignorancji

 

Mój mechanik całkiem pochlebnie wypowiadał się o Yamasze Drag Star 1100. Mało awaryjny, spokojny cruser...

 

a tu na fm przynajmniej jedna osoba krytykowała, i to użytkownik o ile pamiętam robiący naprawdę kkm; przyczyną było włożenie większego silnika 1100 do ramy 650, przez co wszystko jest koszmarnie upchnięte, zdaje się pojawiają się problemy z tylnym cylindrem, a serwis bywa mocno kłopotliwy. jak coś, to sugerowałbym lekturę wątku o xvs

 

a tak w temacie: zamiast zastanawiać się, czy 1-5kg robi różnicę, poświęć ten czas na szukanie w swojej okolicy zadbanej sztuki w odpowiedniej cenie. kwestia czy to będzie jeden czy drugi ma zdecydowanie wtórne znaczenie wobec faktu, że szukasz motocykla co namniej 15-to letniego, albo i starszego; w tym wieku istotniejsze od danych technicznych jest stan motocykla. od tego będzie zależało ile wydasz na serwis, ile spędzisz w trasie, a może ile razy będziesz wracał na kołach a nie lawecie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najważniejsze na tym forum to wszędzie i przy każdej okazji podkreślać, że ktoś jest ignorantem, że się nie zna, że nie ma pojęcia, Kurde jak bardzo ważne jest aby to napisać i se ulżyć :) że pytający jest guuupi jak but bo nie miał stu motocykli i nie zmieniał sprzętów 2 razy w sezonie, a miał tylko 3 albo 1 nie daj Boże w swoim żywocie.

Kopnąć dziadka w (_l_) to chyba potrójna nobilitacja w środowisku jest :D

Echhhhh jak ja kocham te forum rozpędzonych młodych ludzi zasilanych do tego rozpędu paliwem o nazwie K95 czyli 95% krytyki :) nie, nie nie krytyki, a krytykanctwa.

 

Bardziej wracając do tematu to w swoim poście wcześniej napisałem, warto czytać wcześniejsze wypowiedzi.

"Może coś doradzicie, czego nie wiem, co warto wiedzieć ?" tyczyło się to Kawy 750 która w moim "odczuciu", co wynika z wypowiedzi dla mnie jest motocyklem właściwszym, ale może czegoś nie wiem, może jest coś co powoduje, że model lepiej ominąć.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd to oburzenie, skoro jeszua przetłumaczył Ci moje słowa z "Polskiego na nasze". I do tego na prawdę nie da się już nic więcej dodać!

Zamiast pokornie przyjąć radę Ty wolisz wyrzucać nam "krytykanctwo", dając tym samym dowód zarówno na niewiedzę, jak i na brak chęci jej zdobycia. Tak więc ja wyłączam się z dyskusji. Rób jak uważasz, tylko uważaj jak robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy manewrowaniu czy jeździe po mieście każde 10 kg więcej w wadze motocykla jest odczuwalne a środek ciężkości niewiele ma z tym wspólnego, Nawet gdyby siedzenie było 5 cm nad ziemią to masa 250 kg motocykla pozostanie 250 kg. Nie słuchaj wybitnych znawców na tym forum tylko zadaj sobie pytanie, chcesz się pokazać czy chcesz być zadowolony z wyglądu, prowadzenia i zastanów się jak będzie użytkowany. Kumpel ma Intrudera 800 i jak mówi nic innego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder 800 piękna rzecz, ale jednak ciut przy mały, praktycznie sprawdziłem, choć pewnie przyszło by przywyknąć. Siedzenie ciut przy nisko. Teraz mam motocykl który ma siedzenie jak dla mnie trochę za nisko. 3-4 cm wyżej i było by idealnie. Vulcan750 siodło ma wyżej niż Intruder. Jest teraz taki niby zadbany na allegro i się zastanawiam intensywnie nad nim i malowanie piękne.

http://allegro.pl/kawasaki-750-vulcan-tylko-5800-km-oryginalne-i6337075507.html#thumb/1

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...