Skocz do zawartości

Polski producent akcesoriów motocyklowych - TOKART (stelaże sakw, risery, obejmy)


Tokart_tech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynamy prace nad tym monstrum. Pytanie do Was drodzy wirtuozi branży motocyklowej

Z jakim przodem widzicie tą maszynę?

Oczywiście wierzę, że każdy wie co to za motocykl i jaki motor go napędza.

Czy się mylę?

 

Obok Nasz VTX 1300 wraz z autorskim projektem zaiweszenia Springer, który jest już dostępny w sprzedaży w naszym sklepie http://www.tokart.eu/sklep/

Aktualnie trwa produkcja 6 sztuk z których 4 są już jako realizacja zamówienia.

post-86793-0-24390700-1479283238_thumb.jpg

post-86793-0-46755100-1479283276_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawialiśmy czy w ogóle nie zrezygnować z przedniego koła :D dociążyć tył i będzie monotocykl. Tylko obawy są czy wtedy uda się ruszyć z tą przerażającą mocą 15KM. :)

Edytowane przez Tokart_tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam jak realizowana jest amortyzacja tego springera

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trapi mnie właśnie to o co pytam - nie widzę żadnego elementu amortyzującego (tłumiącego) ;) a raczej wątpię aby ktoś decydował się na amortyzację cierną na osi wahaczyków

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tłumienie jest bardzo istotne i w Springerze jest to na swój sposób rozwiązane. Jedna para sprężyn działa na docisk motocykla przy np. hamowaniu, a druga przy powrocie. Są tak dobrane aby te 2 etapy pracowały płynnie. :)

Miałeś może przyjemność jeździć motocyklem z takim zawieszeniem?

PS. A teraz do Ciebie pytanie.. Co znaczy "amortyzację cierną na osi wahaczyków" ?

Pozdrowienia

Edytowane przez Tokart_tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to własnie co napisałem :D

gdyby wahaczyki na osiach nie poruszały się zupełnie swobodnie a stopniem skręcenia można by było regulować tą swobodę ich okręcania się na osiach to mielibyśmy chociaż namiastkę amortyzacji

 

amortyzację cierną stosowało się często w główkach ramy starszych motocykli jeżdżących z wózkami bocznymi (regulacja pokrętłem na środku górnej półki) czy w zawieszeniach trapezowych (np. w shl m04 - regulacja pokrętłami po bokach zawieszenia tuż ponad przedni błotnikiem)

 

ze springerem przejechałem się tylko HD (zawias fabryczny) - działało to w miarę normalnie (przejażdżka bez ekstremów) niemniej tam jest normalna amortyzacja hydrauliczna - dlatego też wyrażam obawy związane z bezpieczeństwem poruszania się motocyklem wyposażonym w Wasz zawias

druga sprężyna - jakby nie była dobrana - nie będzie spełniała roli tłumiącej. element tłumiący ma pochłaniać energię a nie ją magazynować.

mam też dodatkowe pytanie - w jakim stopniu Wasz zawias zmienia geometrię? Chodzi mi głównie o parametr zwany wyprzedzeniem - może być na przykładzie vtx-a.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wahaczach na osiach są tuleje ślizgowe i nie ma tam żadnej amortyzacji ciernej.

Owszem Springer jest specyficzny ale przeznaczenie jest zupełnie inne. Niemniej bardzo przyjemne :)

Odnośnie zmiany geometrii to w przypadku Hondy VTX owszem zmienia się w zakresie ok. 5mm

Zapraszamy na jazdę testową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Springer jest specyficzny ale przeznaczenie jest zupełnie inne. Niemniej bardzo przyjemne :)

 

tzn. jakie jest przeznaczenie springera?

moim zdaniem (piszę zupełnie bez złośliwości) powinniście jednak przekonstruować ten zawias aby oprócz "wyglądania" był jeszcze w miarę bezpieczny gdyby ktoś jednak chciał udać się na przejażdżkę - szlaki są przetarte i nie ma co wyważać otwartych drzwi - myślę, że wystarczy oprzeć się na rozwiązaniu HD ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...