Skocz do zawartości

FZS 1000 Fazer Uszkodzony przedni amortyzator. Reneracja? Serwis?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety podczas wymiany uszczelniaczy okazało się że jeden z przednich amortyzatorów w moim motocyklu nie trzyma. Co ciekawe przed wymianą uszczelniaczy było dobrze no ale to chyba po prostu pech. Mówiąc amortyzator nie trzyma nie miałem na myśli uszczelniacza którego wymieniłem tylko amortyzator znajdujący się w środku rury zawieszenia,odpowiedzialny za hamowanie powrotu, współpracujący ze sprężyna. Z racji ze jest to dosyć mało spotykana usterka może ktoś podpowiedzieć czy przednie amortyzatory w motocyklu się regeneruje? Jeśli nie to gdzieś można kupić czy zostaje tylko serwis?? Szukam po sklepach internetowych ale jedyne co mi proponują z zawieszenia to uszczelniacze ....
Pomóżcie bo sezon w trakcie a ja bez motocykla ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uszczelniacze żle dobrane o 1 mm za małe .... kiedyś kupiłem takie w renomowanej hurtowni części .... katalogowo było ok ale były one ze zwrotu i ktoś raz juz je kupił i oddał wsadzając do opakowania inne .... hurtownia przyjeła zwrot i dalej sprzedała mi ... i oczywiście nie pasowały ... były za luźne ... przy montażu się zorientowałem ale była to moja około 200 naprawa lag w motocyklach

Edytowane przez Moto Racing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z Panów nie trafił.. :P Po telefonie do serwisu i informacji ze nowy amortyzator kosztuje 1200 zł poczułem nagły przypływ motywacji i chęci działania... :P Sprawdzając wszystkie możliwe kombinacje amortyzatorów, goleni, sprężyn i tulejek pojawiła się diagnoza iż winny jest ten mały "regulator" na samym dole lagi który w jednej ladze najprawdopodobniej wkręcony chyba jest od innego motocykla, gdyż po wyjęciu obu i sprawdzeniu okazało się ze jeden musi być wkręcony praktycznie maksymalnie a drugi praktycznie wcale aby iglica odpowiedzialna za przepływ oleju była w tym samym położeniu. Ja odruchowo po wymianie ustawiłem je jednakowo nie zwracając uwagi jak były wcześniej stąd uczucie ze jeden amortyzator latał luźno a drugi tłumił dobrze. W każdym razie sytuacja wreszcie została opanowana.. :D Dzięki Panowie za pomoc i do zobaczenia na trasie, a ja lecę korzystać z uroków pogody :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...