Skocz do zawartości

Większy skuter 150cc porady


Vidon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozglądam się za większej pojemności skuterem niż obecny mój Peugeot ludix 50, chciałbym bez problemów pojechać te 80-90 km/godz. bez większego obciążania silnika i zarazem apetytu na paliwo, super by było gdyby nie był zbyt duży gabarytowo i ciężki (ponad 150kg), przy spokojnej jeździe miejskiej spalił nie więcej jak 4 litry pb95, czy takie skutery istnieją ?

 

Ktoś z was użytkował dłużej Yamaha Majesty 150 ? to prawda że pali nie więcej jak 3 litry przy jeździe do 90km/godz ? taka inf. otrzymałem od sprzedającego

 

Ktoś z was użytkował dłużej Piaggio Hexagon 150 ? otrzymałem takie inf. od sprzedającego że pali 3,5 - 4 litry pb95 na 100 kilometrów, w sieci krążą informacje że spalanie wynosi około 5 litrów a nawet i 6, gdzie leży prawda ?

 

A może jakiś inny jest wart uwagi ? dziękuje za proponowanie China end Tajwan ale nie skorzystam, choćby miały być za darmo.

 

Dlaczego szukam takiej pojemności ? a no dlatego że posiadam prawo jazdy kat. A i dlatego że za 125cc trzeba wyłożyć chore sumy, chciałbym się z zakupem zmieścić do 2500 polskich złotówek.

 

 

Edytowane przez Vidon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon to 2T więc spali więcej niż Majesty.

Kiedyś miałem Hondę Pantheon 125 z silnikiem 2T to jak jej nie oszczędzałem i często kręciłem manetką do końca a prędkość w trasie oscylowała w granicach 110 - 120 km/h to potrafiła wypić 6 litrów.

 

Kolega ma od dobrych 10 lat Majesty ale 125. Jeździ raczej spokojnie, do stówki. Twierdzi, że pali w granicach 3,5 - 4 litrów.

 

Pomyśl o Majesty 250. Mega wygodny skuterek, przy stówce to on się nic nie będzie męczył ani wył i przy tej prędkości spali nawet mniej niż 150-tka.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon to 2T więc spali więcej niż Majesty.

 

Kiedyś miałem Hondę Pantheon 125 z silnikiem 2T to jak jej nie oszczędzałem i często kręciłem manetką do końca a prędkość w trasie oscylowała w granicach 110 - 120 km/h to potrafiła wypić 6 litrów.

 

Kolega ma od dobrych 10 lat Majesty ale 125. Jeździ raczej spokojnie, do stówki. Twierdzi, że pali w granicach 3,5 - 4 litrów.

 

Pomyśl o Majesty 250. Mega wygodny skuterek, przy stówce to on się nic nie będzie męczył ani wył i przy tej prędkości spali nawet mniej niż 150-tka.

Te Hondy pantheon wychodzą też z silnikami 4T, też biorę pod uwagę, jutro jadę przymierzyć się do Piaggio hexagon 125.

 

250-tki już swoje będą ważyć, a ja nie chcę lokomotywy, tylko czegoś niedużego i sprytnego.

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mało mają palić to szukaj tylko w 4T. Każda markowa 125-tka czy 150 w 4T ( nie przekraczająca 150kg masy własnej ) nie powinna palić więcej niż 3,5 litra przy prędkości 80-90km/h.

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250-tki już swoje będą ważyć, a ja nie chcę lokomotywy, tylko czegoś niedużego i sprytnego.

 

sprawdziłbym dokładnie dane techniczne i opis, zazwyczaj podane pojemności miały tą samą ramę i resztę, AFAIK tak było dla majesty. oznacza to, że mniejsza nie będzie wiele lżejsza, za to wyraźnie słabsza - a kręcenie silnika powoduje zawsze wzrost spalania. AFAIR majesty 250 pożyczona od sąsiada paliła ca. 3.5 na dojazdy po mieście, faktycznie była wygodna (tylko nie w korkach, bo szeroka)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, może już jesteś po zakupie ale chcę dodać że mam Honde Pantheon 125 4T i jest to bardzo fajny skuter i spalanie naprawdę w granicach 4 litrów, Dwa tygodnie temu wybrałem się na przejażdżkę w dwie osoby ponad 150 km bez problemu.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...