Jump to content
Jemajs

H-D,tylko dla pasionatow(.....)

Recommended Posts

Masz kasę , chcesz , więc Kupuj tego chama , który Ci się podoba (jeśli nie czujesz się na siłach ocenić stan to pojedz z kimś kto ogarnia , żebyś nie wsadził się na minę) , pojeździsz jakiś czas , jeśli nie będzie pasował to sprzedaż , wiele nie stracisz , a jak dobrze trafisz to jeszcze zarobisz. Te motocykle nie tracą zbytnio na wartości Wiec nie ma ryzyka.

Edited by Guti

Piękny motocykl:

Wczoraj odwiedzilem salon HD w Hamburgu,chyba jeden z najwiekszych w DE.

Nowki to nowki wiadomo ;) Stalo tez kilka używek,Na 7szt 5 mialo wycieki oleju,plamy na podlodze. :blink:

E tam Kolego coś mi sie wydaje, że kombinujesz jak ten przysłowiowy koń pod górę. HD albo sie kocha albo nie. Wycieki zdarzają sie nie tylko w motocyklach HD. Jednak zaskoczyły mnie wycieki z moto stojących w salonie - jeżeli tak jest serwisanci powinni wziąć takie moto na warsztat i zrobić co trzeba. Ja muszę przyznać mam 2 HD w swoim życiu i nie zetknąłem sie z rażącymi wyciekami. Sporciak był zupełnie suchy a obecnemu pocili sie spod pancerza linki sprzęgła ale usunąłem to bardzo szybko i jest wszystko ok. Jak myślisz poważnie o HD to poświeć czas na szukanie naprawdę zadbanego egzemplarza ( niekoniecznie na ten sezon), a przyjemność z jazdy zrekompensuje wszystko. Będziesz wsiadał na HD a micha sie bedzie sama cieszyła jeszcze zanim odpalisz silnik:)

Jak znajde chwile to wrzuce filmiki z tego salonu.

Jak dla mnie (mieszkam w DE) wycieki z silnika sa nie do pomyslenia,normalna policyjna kontrol konczyla by sie odholowaniem i slonym mandatem.Dlatego sszokowalo mnie to,ze sa w salonie HD i nik z tym nic nie zrobil.

Czy ja ''kombinuje jak kon pod gore'' ? moze i tak.Chce kupic motor jak naj mniej zawodny,olej z silnika jest nie dopuszczalny!!!!

Bylem ''zauroczony HD'' - teraz pozostal mi tylko ten niepowtarzalny klang,tylko to :huh:

Jeszcze w Poczdamie jest salon HD.

Już ci pisałem olej H-D, bierz Yamahe - będziesz zadowolony , a tak posłuchasz właścicieli H-D i potem będziesz narzekał na słabe hamulce , wycieki , wiotkie ramy itp. Szukasz moto do turystyki nie chcesz japoni bierz BMW - marka z tradycjami w Niemcach tego mnóstwo, albo zerknij na BMW R1200c - ładne , wygodne .

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Jeszcze w Poczdamie jest salon HD.

Nie wiem czy jest wiekszy,ale juz nie o to chodzi.Jak dobrze liczylem to do serwisu stalo chyba ze 40 sztuk.Zapomnialem dodac,ze śruby,spawy,zlaczki itp-RDZA.Znowu ktos napisze,ze sie czepiam,cos jednak w tym jest ?

Nie pisalem,ze odwiedzilem tez salony japoncow,nie stety nie mam sie do czego przyczepic.

Zaraz ktos napisze to kup japonca i sie odp......od HD

Tak jak tytul tematu''tylko dla pasionatow'' Jesli ktos kocha te marke zna sie na ''naprawie''lub ma sporo kasy na czeste wizyty w serwisie to przy niej zostanie.Jak juz pisalem;nie mam czasu,miejsca,umiejetnosci i za duzo kasy na naprawy i ulepszania oryginalu by pchac sie w HD.Moim zdaniem oryginalny motocykl ma byc sprawny i funkcjonalny,dopiero potem mozna go ulepszac.Po co mam kupic oryginalny motor ze swiadomoscia,ze musze od razu poprawiac to co spieprzyli konstruktorzy ?

Kup sobie rower - tam nic nie będzie ciekło.

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Kup sobie rower - tam nic nie będzie ciekło.

I po co baranie odzywasz sie w temacie,jak nie masz nic na temat do napisania ?

Jak już pisałem żeby znaleźć dobry egzemplarz trzeba czasu. Ja na sporciaku zrobiłem 20 tys km a jak kupiłem miał już 15 - zero awarii i zero rdzy. Rownie dobrze możesz kupić Japonię po dzwonie czy remoncie silnika który tez bedzie puszczał olej tzn znaczył teren;). Tak na dobra sprawę nie ma tu żadnej złośliwości ale jeśli sie wahasz to nie drąż więcej tematu. Ja tam nikogo nie pytałem czy mam kupować HD czy moze nie. Na szukanie pierwszego przeznaczyłam rok a drugiego udało mi sie kupić po 4 mies poszukiwań - zależy od szczęścia. Dzisiaj trafić na dobre moto to tez sztuka. Napisze jedno gdybym dzisiaj zaczynał swoją przygodę nawet mimo wad i usterek znowu wybrałbym HD ...

Miałem jeden wyciek w moim RK, spod niedokreconego filtra oleju. A rdzy nie mam nigdzie, na żadnej śrubce. Za to miałem kiedyś Road Stara i ten miał rdzę na każdej prawie śrubie bo pewnie płynął do Polski w tanim kontenerze na pokładzie i do tego nieszczelnym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jemajs- nie szukaj młodych roczników - bo czym młodszy tym gorszy. Jak napisałeś o rdzy to ździwko mnie dopadło. Ja mam elę 97 rok i zero rdzy.

Jedynie co mnie "dopadło" to wymiana stojanu - bo się spalił.

H-D jest całe z metalu to rdzewieje ;) .Śmiesznie to wygląda - w salonie nówka H-D i wszystkie maja pordzewiałe tłumiki od środka, śrubkom tez się to zdarza . Na szczęście firma H-D to przewidziała i za nie małe pieniądze , wymienią ci wydech , śruby itp. na takie bez rdzy - tak polityka Panie.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub: