Jump to content
Jemajs

H-D,tylko dla pasionatow(.....)

Recommended Posts

Witam,

Po przeczytaniu tego artykułu mam duże wątpliwości czy warto wywalić sporo kasy żeby pokazać się na motorze z emblematem''Harley-Davidson'' czy z japońcem bez żadnego napisu ....

Od dziecka marzyłem o HD jednak po przeczytaniu tego artykułu i wielu innych mam bardzo mieszane uczucia.

Proszę o suche i rzeczowe wypowiedzi.

http://jarekspychala.com/35-Harley_Davidson_Road_King

Edited by Jemajs

To napisz dlaczego masz mieszane uczucia, masa , wibracje? czy coś innego?

Ale co napisać do tego artykułu - to są indywidualne odczucia- jeden woli ogórki , a inny ogrodnika córki.

4min,nawet nie zdążyłeś przeczytać...

Edited by Jemajs

W sumie każdy kto nie chce tego sprzętu od zawsze, powie to samo co napisałeś... Każdy motór ma wady i zalety i nie ma co na siłę robić z niego innego, skoro jest tym czym jest, albo chcesz albo nie chcesz nim jeździć.

Zdążyłem , nawet zdjęcia pooglądałem. :biggrin:

1)Witam,

2)Po przeczytaniu tego artykułu mam duże wątpliwości czy warto wywalić sporo kasy żeby pokazać się na motorze z emblematem''Harley-Davidson'' czy z japońcem bez żadnego napisu ....

3)Od dziecka marzyłem o HD jednak po przeczytaniu tego artykułu i wielu innych mam bardzo mieszane uczucia.

Ad 1 Cześć

Ad 2 Po przeczytaniu tego artykułu doszedłem do wniosku, ze mam 100% racji aby nie kupować TwinCama. Natomiast biorąc pod uwage czy zamiast TC kupiłbym Vulcana czy Valkirie czy też (tfu) VTX, szczerze powiem, że jednak Harry byłby u mnie.

Ad 3 Ja też od dziecka marzę o Harrym, ale wiem ze ta decyzja wymaga czasu. Sprzęty z USA mają to do siebie, że możńa (trzeba) je modyfikować pod siebie czego nie da żaden japoniec. Polecam rozważenie do czego chcesz motocykl. Jeśli do szpanu przed kolegami/dziewczynami/rodziną kup poprostu Valkirie, załóż ledy i bryluj. Harleyem natomiast nie bedziesz byszczał, no chyba, że jestes pewnym policjantem bez włosów ;)

Suma, sumarum. Harley tak ale tylko jako ukochane dziecko wystylizowane pod siebie, niekoniecznie częściami z katalogu.

Suma, sumarum. Harley tak ale tylko jako ukochane dziecko wystylizowane pod siebie, niekoniecznie częściami z katalogu

Chyba o taka odpowiedz mi chodzilo,nie wazne co ale jak w tym sie czujesz.

Nie za bardzo rozumiem jaki masz problem. Skoro marzyłeś od dziecka o HD ( nie wskazałeś modelu więc domyślam się że istotna jest marka, a nie konkretny model ) to znaczy że chciałeś mieć motocykl tej marki z wszystkim jej wadami i zaletami. Oczywiście najważniejsza nie jest marka ale to żebyś dobrze czuł się na motocyklu niezależnie czy będzie to HD czy jakiś Japończyk. Ja też od dziecka marzyłem o Harleyu ale ceny były dla mnie zaporowe i chciałem też kupić Yamahę XVS 1300 ale wówczas ktoś mi powiedział, że jaki jest sens kupować sobie Japończyka jak i tak na drodze będę oglądał się za HD i żałował że nie mam motocykla tej marki. Poczekałem trochę, uzbierałem trochę kasy i teraz jeżdżę HD. Moja rada jest taka, że jeżeli HD naprawdę jest Twoim marzeniem to kupiłbym Harleya a jeżeli podchodzisz do sprawy bardziej praktycznie niż emocjonalnie to wybierz taki motocykl jaki najbardziej będzie Tobie pasował niezależnie jakiej będzie marki. Pozdrawiam.

Witam,

Po przeczytaniu tego artykułu mam duże wątpliwości czy warto wywalić sporo kasy żeby pokazać się na motorze z emblematem''Harley-Davidson'' czy z japońcem bez żadnego napisu ....

Od dziecka marzyłem o HD jednak po przeczytaniu tego artykułu i wielu innych mam bardzo mieszane uczucia.

Witam,

Kupujesz HD, uzytkujesz i odpowiedz sama przychodzi. Pytanie na forum czy on dla mnie, czy nie, jest głupotą. Po tym w jaki sposób napisałeś cyt. "pokazać się na motorze z emblematem Harley" to nie motor dla ciebie, kup Hondę. Edited by Robert J.

-PAXP-deijE.gif

W artykule napisana jest cała prawda i tylko prawda!

Każdemu szczerze odradzam kupno Harleya!

Dlaczego zatem jeżdżę nim od 15 lat?

Jak mawiają Amerykanie: If J have to explain, you wouldn't understand...

(jeśli muszę tłumaczyć, nie zrozumiesz)

Jedziesz, jesteś królem i masz to wszystko w du..pie.

A jak chcesz być paziem królowej, to kombinuj dalej :)

Nie rozumiem czegoś takiego.

Takich pytań znaczy sie.

Poczytałeś sobie w necie artykuły - podejmij dla siebie właściwa decyzję.

Mniemesz, że grono osób wybierających ten sprzet powie Ci - nie kupuj bo Harley to ch**nia?

Powaznie watpie...

Ze swojej strony moge napisac - ten sprzęt rzeczywiście nie jest wart kasy która sie za niego kładzie u dealera... a dlaczego aż tak wieku ludzi go pragnie? - nie mam zielonego pojęcia. Mi jednak szkoda by było połozyć za jakikolwiek japoński motocykl grosz w okolicach 10 000 i wiecej - wolałbym dołozyć sobie do kolejnego Harleya...

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Jedziesz, jesteś królem i masz to wszystko w du..pie.

A jak chcesz być paziem królowej, to kombinuj dalej :)

A to co na innym motocyklu już nie możesz czuć się podobnie albo lepiej? To chyba indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Audi Sport

Nie rozumiem czegoś takiego.

Takich pytań znaczy sie.

Poczytałeś sobie w necie artykuły - podejmij dla siebie właściwa decyzję.

Mniemesz, że grono osób wybierających ten sprzet powie Ci - nie kupuj bo Harley to ch**nia?

Powaznie watpie...

Ze swojej strony moge napisac - ten sprzęt rzeczywiście nie jest wart kasy która sie za niego kładzie u dealera... a dlaczego aż tak wieku ludzi go pragnie? - nie mam zielonego pojęcia. Mi jednak szkoda by było połozyć za jakikolwiek japoński motocykl grosz w okolicach 10 000 i wiecej - wolałbym dołozyć sobie do kolejnego Harleya...

Fajne w H-D jest to, że mimo iż faktycznie wiele rzeczy jest w nich zjebanych, to mają w sobie to coś! Dla mnie tym czymś jest ich dźwięk (żadna japonia tak nie pracuje), ich "metalowość", i to, że nawet do 50-60-cio letnich motocykli bez problemu dostępne są części...

A jak komuś nie pasuje, to niech kupi sobie inny motocykl! Po co bić pianę?

Bezposrednia dostepność części jest do modeli z 1929 roku... czyli około 90 lat wstecz... czyli od pierwszych flatheadów.

Praca silnika - to fakt. Ale te nowsze (czyt. wieksze) juz tego nie maja.

Tuningowalność.

Mozliwości adaptacji...

Uroda.

To główne zalety.

A jak ktoś szuka nowoczesnosci, czy komplikacji... to jak sie zanurzy w mechanikę tych sprzętów pożądnie - to tez je znajdzie...

Edited by FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''