Skocz do zawartości

Suzuki ts 50 x project


Marcus175
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Chciałem wam przedstawić mój osobisty projekt motocykla suzuki ts 50 x , motocykl jest zarejestrowany , mam filmiki z renowacji częściowo ramy . kłopot mam jedynie z deklem przedniego koła bo wkład od prędkościomierza się zawiesił ale jakoś to naprawie , ostatecznie wymienię cały dekiel . aktualnie motor czeka na malowanie plastików i częściowo skrobanie starego lakieru i dobranie silnika , Postaram się najszybciej podesłać fotki

 

Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/MaRcUsPrOjEcT/videos/1540184686284066/

 

ogólnie tu jest dodany filmik z renowacji ramy . silnik był słaby :/ a za 400 zł cylindra z nicasilem nie chce mi się kupować to wole już kupić cały silnik 125 i wstawić od czegoś . jeśli chodzi o rame to teraz dobrze chodzi na wachaczach bo wcześniej ktoś spawał przekładnie wahacza czy jak to się nazywa :D i to jeszcze krzywo XD

Edytowane przez Marcus175
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wydałbym z jakieś 600 zł na koła a wyszło jak sam malowałem , zakładałem ala mx spoke , dorabiałem szprychy i tp z 40 zł może od koła XD razem 80 zł . rama nie miała chyba 2 mocowań więc musiałem je dospawać , wyszlifować . w sumie macie cały filmik :D z amorem tylnym sie troche bawiłem bo tam są te blaszki regulujące przepływ powietrza podczas odbijania i chyba 40 blaszek tam było do redukcji :/ kierownice zamawiam reinthal , potrzebuje także jakiś przełączników (chyba mz etz 250/1) czacha przód bedzie inna i błotnik chyba albo zostawię poprzedni . jak zamówię silnik chłodzony cieczą jakieś 125 tki to będzie zamawiany cały set plastików /siedzenie / bak itp



ma ktoś pomysły jak maluje się dobrze plastiki crossów ? bo jakiś podkładtrzeba użyć zależnie od rodzaju plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

łapcie po ostatniej wyprawie :/ troche mnie przetyrał i się boje o ten projekt



licze na liczne porady bo czasem się zapominam i lece ponad normalność . mam wiele pomysłów miedzy innymi mocowania z lemieszy , dystansówki filtra z gumy przegubu itp . jakoś udało mi się wstawić chłodnice pod bak i mocno się trzymają . pora na dyfuzor . zrypała mi się membrana bo płatki nie dochodzą dobrze . a i robie obecnie tylny błotnik co idzie do wahacza (jezyk od rm 250 montuje) a reszta z blachy nierdzewki na płask . kolejna sprawa to niedługo mam zamiar kupić sciągacz na magneto i dorobić cewke od zasilania by światła to miało .

post-86016-0-58132800-1489779355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Widze że często temat jest przeglądany , mam więc małe pytanie . Jaki kolor byłby przy tym motorze dobrym wyborem ? rama będzie malowana od nowa (tylko rama) i plastiki . chciałbym wiedzieć jakie kolory są teraz na topie . Czy nieb rama i ziel plastiki były by dobrym wyborem czy szykać czegoś innego . Oryginalny w sumie także dobrym rozwiązaniem może być ale właśnie to obkminiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj . aktualnie jestem na etapie dorabiania spawaka i ocenianie stanu części . musze dorwać nowe listki membrany lub jakoś uszczelnić ją ( pokombinowaćz ustawieniem listków ) by ładnie działała ( kłopot z odpalaniem przez nieszczelność . kolorystyka ktm może być ale baku nie wszczepie i plastików raczej chyba że jakimś trafem błotnik tył i siedzzenie + może przy naprawde dużym szczęściu plastiki z boku bez wiekszych zmian w ramie . szukam teraz strony gdzie kupie membrany / uszczelke pod cylinder . słabo troche mechanik przeprowadził odnowe silnika (wstawił części ale wsystko obok zostawił na aby aby :/ i teraz to poprawiam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...