Skocz do zawartości

Sierpień. Rumunia, Bułgaria. Konkretny plan na 2tyg


gekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6a3832f032d5.png

 

Dokładna mapa i opis punktów i odcinków trasy.

Link do planu wyjazdu i informacji na mojej stronce.

 

Celem wyjazdu jest okolica Złotych Piasków. Najlepszą opcją wydaje się wynajęcie noclegu na kilka dni np. w miejscowości Bałczik. Z takiej bazy wypadowej jednodniowe wycieczki w okoliczne interesujące punkty i oczywiście plażing. Kuszącą opcją jest również Kemping Laguna leżący niemal na plaży jednak normalna łazienka i możliwość zamknięcia większości sprzętu na klucz w pokoju rekompensuje nieco wyższą cenę apartamentu. Nie celuję w drogie apartamenty ponieważ nie planuje siedzieć między ścianami w tak pięknym miejscu jak Bułgaria. Celuję w cenę możliwie najniższą czyli 10-15EU na osobę za noc.

Pośród punktów do odwiedzenia na trasie znajdują się trasa Transfogarska i Transalpina, Kopalnia soli , Zamek Corvin, park narodowy Persina na brzegu Dunaju, czy też miasto Sybin.

 

Na miejscu propozycje do zobaczenia: Klify Kaliakra, Skalny Monastr Aładża, Kamienny Las, Delfinarium w Warnie, Aquapolis w Złotych Piaskach, Rezerwat przyrody Baltata w Albenie, .

Dokładna trasa jest jeszcze do ustalenia w zależności od pomysłów i wybranych POI. Jak najbardziej jestem otwarty na modyfikacje z jednym zastrzeżeniem by był to wyjazd na odpoczynek, a nie nabijanie kilometrów i codzienne szukanie noclegu. Po drodze możemy spać na kempingach lub tanich motelach bo nie ma co płacić za 7 godzin nie przytomnego leżenia na łóżku.

 

Dystans Olsztyn<->Warna to ok 3500 km. Do tego 500km na miejscu. Przy założeniu litra wahy ok 5zł i spalania 6l/100km to ok 1200zł. Na Węgrzech obowiązuje winieta 10dni -ok 40zł, a w Rumuni opłacie podlegają autostrady i ekspresówki które chętnie ominę.
Nocleg zakładany to ok 50zł na osobę czyli kolejne 500zł i do tego jedzenie, inne zakupy i atrakcje.
Tak więc szacowany budżet wyjazdu to nieco ponad 2tys na jednego lub 3tys na parę. Oczywiście warto mieć zapas na koncie.

 

Turkusowe znaczniki na mapie to miejsca noclegów. Namiot lub tani apartament.
Czerwone to miejsca sugerowane do odwiedzenia.

 

Dzień 1 – 700km – Jak najdalej na południe.
Dzień 2 – 400km – Zwiedzenie kopalni soli. Po wyjściu w zależności od godziny dalsza trasa i jak się uda to nocleg w okolicach Sybin. Lub zamiast kopalni dojazd do Sybin i wieczór na mieście.
Dzień 3 – 300km – Przejazd przez Transfogarską (7C). Niby ok 150km ale z doświadczenia wiem, że schodzi pół dnia z uwagi na liczne przystanki i widoki. Liczę, że dotrzemy do Swisztow, a jak czas pozwoli to można zaczepić park narodowy Persina na brzegu Dunaju.
Dzień 4 – 300km – Kamienny las i kwatera na wybrzeżu.

Dzień 5 – 11 Czas na miejscu i wycieczki objazdowe.

Dzień 12 -550km – Pierwszy dzień drogi powrotnej. Dojechać do stóp Transalpiny.
Dzień 13 – 200km – Transalpina i zamek Corvin. Nocleg w okolicy albo dalej na treasie w kierunku domu.
Dzień 14 – dużo km – Kto z południa to dotrze już do domu, a kto z Warmi to pewnie jeszcze będzie miał jedną nockę w Polsce. Choć da się zrobić 1200km w ciągu dnia na moto.

 

Jestem otwarty na drobne przesunięcie terminu na trochę wcześniej. I chętnie dodam zasugerowane ciekawe POI do wycieczki.

 

Wybieram się z moim plecaczkiem na CBF1000. Jeżdżę od 10 lat tempem raczej spokojnym.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Na początku witam wszystkich razem i z osobna :)

 

Mam pytanie czy istnieje jeszcze możliwość aby dołączyć do Waszej wyprawy ??? Byłoby super jakbym mógł się zabrać razem. Z góry dziękuje za info. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sytuacja na 14 dni przed wyjazdem. Poruszam temat by wypłynął na powierzchnię i został dostrzeżony przez tych co planują na ostatnią chwilę tuż po tym jak już w końcu uda im się zająć sobie termin urlopu w firmowym grafiku. Zapraszamy do grupy.

Jest na czworo na trzech motocyklach. Paweł, Aldona, Romek i Dawid. Sławek walczy z szefostwem o urlop.
Mamy zarezerwowane miejsce w hotelu w Kavarnie (17-24 sierpnia), a po drodze śpimy w motelikach po taniości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Paweł (Gekon)

Niestety nie dostałem tyle urlopu co chciałem ale mimo to jadę. Mój termin to 13-22.08.2016. Od siebie wyjeżdżam 13 sierpnia. Pierwszy nocleg w Krośnie potem dalej Rumunia, Bułgaria. Wysłałem Ci wiadomość na PW. Mam nadzieje, że się spotkamy jak nie na trasie to miejscu w Bułgarii.

Pozdrawiam Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych oto nowy zarys pierwszych dni wyjazdu:

1 Sobota zbiórka w Białka Tatrzańska (dom gościnny Koliba). Wieczorek zapoznawczy.

2 Niedziela (550km) Objazd jeziora Czorsztyn i jazda do Turda Rumunia.

3 Poniedziałek (300km) Kopalnia soli z samego rana, następnie 140km do Hunedoara na obiad i do zamku Corvin. Na wieczór 130km do Sybin spotkać się ze Sławkiem.

4 Wtorek (ok 300km) ruszamy na Tranfagarską 7C. Spokojnym tempem robiąc dużo zdjęć jedziemy do Pitesti i dalej gdzieś na trasie znajdziemy nocleg.

5 Środa (ok 300km) dojazd i zakwaterowanie w Kavarnie.

5-11 dzień relaks na wybrzeżu.

12 Kierunek do domu a trasę pewnie jeszcze poprawimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...