Skocz do zawartości

CBR 125 Porysowana przednia lampa


tomallo99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

kupiłem niedawno hondę cbr 125 z 2007 roku, wersja JC39.

 

Wszystko jest z nią ok, oprócz jednej rzeczy - ma bardzo porysowaną prawą, przednią lampę (od środka).

 

Związane jest to z tym, że jeden z poprzednich właścicieli zamontował paski led - z lewej strony wyszło fenomenalnie, z prawej - no cóż... Wygląda to niestety nieładnie. Poprzyklejany klej, zarysowania itp. Lampa świeci i poprzedni właściciel nie miał z tym problemów, ale ja chciałbym to naprawić i tutaj pojawia się moje pytanie (a raczej kilka).

 

Czy da radę to wypolerować, czy trzeba jednak wymienić całość?

Czy motocykl przejdzie z tym badanie techniczne?

 

Zdjęcia poniżej, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :).

 

(Pierwsze z włączonym światłem, drugie z tym paskiem led)

post-86414-0-42302100-1465742760_thumb.jpg

post-86414-0-59191300-1465742765_thumb.jpg

post-86414-0-20540800-1465742893_thumb.jpg

Edytowane przez tomallo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie kiedyś robiłem polerkę matowych lamp (klosz plastikowy). Najpierw papier ścierny na sucho (użyłem bodajże 600), potem papier wodny 2500 i 3000. Następnie pasta Farecla G3 (na mokro), do jej rozprowadzenia użyłem wiertarki na bardzo wolnych obrotach z końcówką polerską. Na sam koniec ręcznie pojechałem pastą Tempo. Efekt rewelacyjny, lampy jak nowe, trzyma się to już ze 2 lata. Trochę to czasochłonne ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...