Skocz do zawartości

Tania Piła łańcuchowa


bozoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pytanie, jak długo? No i po co? Ja jestem zdania że 2KM do użytku domowego spokojnie dają radę. Zetniesz tym spore drzewo i potniesz na kawałki bez wielkiego wysiłku. Jeśli nie jesteś drwalem to po ch*j Ci więcej? Przecież nie będziesz niczego rżnął na wyścigi. Wiesz, miałem w łapach Husqę z prowadnicą 90 cm o mocy koło 8KM. Bajer! Chodzi jak crossowa ćwiara w 2t. Tylko że kosztuje........

 

idąc tym tokiem myślenia to niech kupi do flexy pegasusa tarczę 115 euroteka do drzewa z widią , kosztuje 5 zł i też jak się uprze to drzewo potnie i będzie najtaniej nie ? ja w sumie takim sprzętem( 500w gówniana flexa z marketu ) wycinałem krzaki na agregacie , i pół lasku z małych brzózek przetrzebiłem więc na cholerę łańcuchowa :D ? jak były grube bale to kroiłem dookoła( bo na takiej 115 to w drzewo wejdziesz na hmmm 2 cm ? ) i jakoś sobie poradziłem

 

więc po co ta cała wojna :D ?

u mnie na działce miałem krótki czas kosiarkę spalinową -kupiłem na handel nie mogłem znaleźć klienta to ją normalnie używałem ale w końcu znalazła amatora i znowu powrót do elektrycznej , dramat ciągniesz te kilometry kabla dookoła drzewek , co z tego że działka mała jak bardzo ciasna i generalnie tor przeszkód i co chwila wyłączasz kabel i przekładasz z prawej na lewą albo się wracasz bo się o coś zaplątał , słaba jest taka że w trawie do kolan to nie ruszy ( a mamy kawałek trawnika za płotem co kosimy rzadko ) latem termik potrafi ją wyłączyć bo się przegrzeje i ogólnie dramat , wolałem dostać po łapie cofką briggsa i walić lewą i wykosztować się na te pół litra benzyny ( silnik 4T ) i w chwilkę tą działkę opitolić i zając się np spijaniem browara niż walczyć tą elektryczną.........i to była jakaś gówniana spalinówka z dolnej półki kupiłem jeszcze ciepłą od jakiegoś menela za 55 zł , nie odpalała , wyczyściłem , nowa świeca i jak złoto za 150 sprzedałem , nawet nie wiem ile miała mocy ale drzewa też kosiła i kamienie , a elektryk z marketu 900 wat i tragedia, nie mówiąc że poprzednia miała 1100 z marketu i 1.5 roku i się silnik spalił a gwarancja była na 12 miechów..........

 

można zwalić konia i można dać fajnej pannie do masażu francuskiego , efekt jest zbliżony tylko pozostaje pytanie o satysfakcję i włożóny wysiłek żeby uzyskać ten efekt -pół biedy jak nie ma kasy trza kombinować ale jak ma ?

 

Ja do swojej lałem tylko benę z BP mieszaną z Castrolem 2t full syntetyk. Jak chodziła z przerwami do dwóch miechów to było git, ale jak postała dłużej niż pół roku, no to już gaźnik był zasyfiony.

 

ziggi teraz wszystko jest robione w trosce tylko i wyłącznie o magnaterię kempingową z karkonoszy i rowerzystów co nie lubią dymu , to jest wina badziewnej jakości elementów gumowych i plastikowych które benzyna rozpuszcza -w silnikach 4T stacojnarnych ( kosiarki , motopompy , zagęszczarki itp ) szczególnie briggs& sraton jak postoi np 2 miechy z paliwem w gaźniku to cała komora pływakowa jest zasyfiona takim czymś zbliżonym do włosów do tego stopnia że uniemożliwia to domknięcie zaworka iglicowego czy nieraz nawet swobodny ruch pływaków a powstaje to z rozpuszczającego się choćby zaworka iglicowego czy uszczelki komory pływakowej którą to paliwo zżera.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A seryjny morderca powinien mieć spalinową czy elektryczną?

Dzisiejszy seryjny morderca musi isc z duchem czasu i tylko taka na baterie, spodnie rurki i obcisly sweterek, moga byc do tego sandalki, aczkolwiek niekoniecznie

 

Robert, dlaczego jesteś taki wulgarny? Stres w pracy?

jestem delikatny jak kwiatuszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie :biggrin: elektryczną do pracy w domu a spalinową na wycieczki.

Byle nie taką jak w nowym Doomie. Pomyślałem, kupię i po pracy sobie pogram i odstresuję się płatując przeciwników jak za dawnych dobrych czasów. I co? I gówno, Nowo-Doomowa piła odpala tylko trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama prowadzi firmę ogrodniczą, więc powiedzmy że coś tam wiem o pracach ogrodowych.

Do takich zastosowań to tylko elektryczna. Pomijając kwestie mocy i kabla, choć ja w ogóle nie czuję wątku z przeszkadzającym kablem, przedłużacz na rolce i nic nie przeszkadza, to przycinanie drobnych gałązek nad głową ze spalinówką na wyciągniętych rękach to nic przyjemnego, i dla takiego mnie co ma słabe ręce, za samo to żeby się z tym klocowatym spalinowym gównem nie siłować, wybrał bym elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggi, na spalinówy od początku nie rozważałem - a kabel mam (kosiarka)

Dziś wstąpiłem przejazdem do Liroy'a, oglądałem ichią radosną twórczość chińskich rączek p.t. Partner (za 170pln) oraz makitę, z silnikiem wzdłuż (7stów). Chinol zaskakująco przyzwoicie wykonany (ciekawe co w środku), makiczka... bardzo zgrabnie się prezentuje z tym silnikiem wzdłuż ale obawiam się o przekładnię kątową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie piły to ja kupiłem na bazarze od cygana "stihl" za 100zł. Jestem w szoku bo działa już 3 rok. W domu mamy piec na węgiel/drewno/wszystko i drewno wycinamy sami w lesie po czym je "siekamy".

Cygański stihl zatem jest dość często używany i daje v radę. Zatem polecam spróbować.

 

Ha! Właśnie miałem polecić tą markę. Kiedyś jak byliśmy z pracy na niech będzie "delegacji", podjechał jakiś zardzewiały ford, wypadło z niego 4 niech będzie "ludzi o karnacji ciemnej", każdy poszedł w inną stronę świata z piłą "sztila" w ręce. Cena ruszyła od 800, stanęło na 200. Ale jako że to było ponad 5 lat temu, to może od tego czasu ceny spadły i dlatego fincher kupił taniej. Tak czy siak, piła śmiga do dzisiaj :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

idąc tym tokiem myślenia to niech kupi do flexy pegasusa tarczę 115 euroteka do drzewa z widią , kosztuje 5 zł i też jak się uprze to drzewo potnie

O ciekawe rozwiązanie :) Wiedziałem, że na ciebie można liczyć.

 

spalinówka z dolnej półki kupiłem jeszcze ciepłą od jakiegoś menela za 55 zł .

Tego ci nie wybaczę. Jakiś tępy menel zaj**ał mi moją robiąc przy tym wielokrotnie większe szkody niż ona była warta. Ja wiem, to na 100 nie ta sama co kupiłeś ale niesmak pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4jku

 

a razrjeszjenie na ta pila u Tjebja jest ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewność graniczącą z przekonaniem (albo odwrotnie), że to najlepsze forum aby zadać to pytanie ;)

Otóż, czy możecie polecić jakąś tanią piłę łańcuchową, najlepiej elektryczną? Nie mam od niej jakichś wygórowanych oczekiwań, jedynie cięcie jakichś gałęzi czy innych drzewek owocowych, oraz inne tym podobne prace w ogrodzie. Zastanawiałem się trochę nad jakimś marketowym gównolitem za >200pln ale "mam pewne obawy". Z drugiej strony nie chciałbym przeinwestować.

Więc jak, ktoś ma, używa, może podzielić się opinią?

Miałem dokładnie takie same oczekiwania.

Ostatecznie kupiłem skil ( należy do Boscha ) 0780AA 2000W za 280zł

Do prac przydomowych, nawet tych do których z pewnością nie została stworzona przerosła moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O ciekawe rozwiązanie :) Wiedziałem, że na ciebie można liczyć.

 

http://allegro.pl/tarcza-do-drewna-sbs-115-x-40t-x-22-blaukraft-i6198379805.html

 

pasuje plug & play do flexy 500 wat , mieści się w osłonę ( możesz kupić 125 ale trza bez osłony ciąć i uważać na rękę ) grunt to nie przyciskać z całej siły i uważać na sęki itp....

 

ja kupiłem 2 x czasu temu -jedną odrazu zniszczyłem bo najebany jak zeppelin ciąłem okna na opał i wszystko kroiłem łącznie z gwoździami , klamkami i wkrętami i powyrywało widię i teraz jest masakrycznie tępa , a drugą z dobry rok tyram , mały lasek nią wyciąłem ( drobne drzewa , dookoła jechałem ) tnę masę wiórówki i wciąż ostra jak piguła , ważne tylko czyść flexę powietrzem po każdym cięciu wiórówki bo zabijesz przekładnie kurzem, ja tak jedną zabiłem...........

 

największy minus to bardzo mała głębokość cięcia w granicach 2cm , te 4-5 cm w obwodzie to objedziesz dookoła jak się da ale grubsze jest problem.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...