Skocz do zawartości

skuter 4t problem z odpalaniem i paliwo w filtrze


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

do naprawy mamy skuter znajomej, zwykły chinol 4t jakis Roxy R50, mniejsza o to w sumie bo silniki wszedzie te same.
Skuter ogólnie nie odpalał. Iska jest dobra i mocna. Paliwo jest napewno w tym filterku/bębenku na kablu ktory idzie od kranika podcisnieniowego do gaźnika. Postanowiłem zatkac filtr powietrza szmatą i pokopac troche. Okazało się że skuter wtedy załapał i po jakimś tam kopaniu odpalił ALE PALIWO ZACZĘŁO CIEKNOŚC PRZEZ FILTR POWIETRZA (podkreślam to ponieważ jest to ważny objaw. Próbowaliśmy różnych rzeczy i metod i tak:
WNIOSKI
-skuter odpala na zatkanym filtrze ale wraca wtedy paliwo do filtra
-skuter pracuje na przymkniętym filtrze powietrza i uwaga - NA ZGIĘTYM/ZAŁAMANYM PRZEOWDZIE PALIWOWYM- skąd ma paliwo?????
-wyjmowałem iglice i czyściłem ją. przestawiałem także aby była na samym dole czyli dostawał jak najmniej paliwa-nic
-zmieniana świeca na inną - iskra również mocna
-wkręciłem śrube od regulacji składu mieszanki do końca i wykręciłem 2,5 obrotu. nic nie zmienia jeśli chodzi o samo odpalanie. Zrobiłem reset na 1,5 obortu, brak zmiany

Pytania
-co może być przyczyną że nie zasysa całej dawki paliwa do silnika
-dziala na zatkanym filtrze powietrza czyli ma go za dużo- jednocześnie zwraca paliwo do filtra-dlaczego?
-prosze o zasade działania pływaka może on przepuszcza za duzo a różni się on troche od standardowych które dotychczas widziałem.
-co mozna jeszcze sprawdzić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...