Skocz do zawartości

Suzuki dr 125 sm dziwne odgłosy z silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam suzuki dr 125 sm 2008
Mam problem na wyższych obrotach ,słychach takie klekotanie, stukanie, bardziej to brzmi jakby tryby rzęziły, nie wiem jak to nazwać...
Sprawdziłem luzy zaworowe i sa ok, sprawdziłem również napinacz i sie okazuje ze łańcuszek sie kończy bo napinacz wchodzi prawie do końca.
Co ciekawe , sprawdziłem tez ustawienie rozrządu i dziwnie to wyglada... Jeśli ustawie kolo magnesowe idealnie na znaki w pozycja gmp (czy jak to sie tam nazywa), to w głowicy na zębatce znaki nie pasują idealnie, wyglada to tak ze o pół zęba jest rozrząd przestawiony, nawet przerzuciłem łańcuch o jeden ząb i dale nie da sie tego ustawić idealnie. Czy znaki musza sie pokrywać idealnie i przyczyna tego jest wyciągnięty łańcuch i czy te klekotanie moze powodować ten łańcuch?
DR-ka ma przebieg 17tys czy to normalne ze po takim przebiegu się kończy łańcuch?

Dzwoniłem rownież do suzuki zapytać o nowy łańcuch i tam mi powiedzie ze slizgi tez musze wymienić z łańcuchem czy mają racje?
I czy gdzieś mozna dostac taki łancuch dobrej jakości bo w suzuki 260zł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ze 260zł za org łańcuch to dużo, bo cena jest na prawde dobra za oryginalny łańcuch.
Nie jedno moto i quad przeszedł przez mój garaż i wiem ile co kosztuje i nie musisz mnie pouczać ze to nie jest tania zabawka i moze najlepiej daruj sobie takie komentarze...
Łańcuch juz zamówiony, ale w suzuki czas oczekiwania 3-4 dni+ czas wysłania do mnie.
chociaż łańcuch jest do wymiany to jestem pewny na 99% ze stuki to nie wina łańcucha.

Nie jest to mój moto ,tylko naprawiam dla znajomego, wczoraj zrobiłem na nim kilka km i stuki wyraźnie słychać dopiero po rozgrzaniu oleju, wyglada to tak:

Na biegu jałowym, można gazować do odcięcia i absolutnie nic w silniku nie stuka.
Dopiero podczas przyspieszania na 1/3 manetki zaczynają sie stuki na każdym biegu, ale rownież jeśli wrzucę wysoki bieg przy niskiej prędkości i dodam gazu to wtedy mocniej zaklepie w silniku.
Stukanie brzmi tak jakby coś pukało po obudowie silnika, ale przykładałem rękę w rożnych miejscach podczas jazdy i probowałem wyczuć jakieś wibracje i absolutnie nic.
Ale podczas przyspieszania jak juz przytrzymałem go na 2-3 biegu do odcięcia na wysokich obrotach dało sie wyczuć te stuki na stopkach, albo mi sie wydaje i te typy tak mają bo pierwszy raz jeździłem na takim małym piździku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedno moto i quad przeszedł przez mój garaż i wiem ile co kosztuje i nie musisz mnie pouczać ze to nie jest tania zabawka i moze najlepiej daruj sobie takie komentarze...

 

Skoro nie jedno moto przejechało przez Twój garaż,to dlaczego masz takie problemy z ustaleniem problemu ???

Nikt z Nas nie zamierza Cię pouczać a jedynie nakierować na źródło problemu.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro nie jedno moto przejechało przez Twój garaż,to dlaczego masz takie problemy z ustaleniem problemu ???

Nikt z Nas nie zamierza Cię pouczać a jedynie nakierować na źródło problemu.

Ponieważ nie jestem jasnowidzem.

Gdyby to był mój motor to juz dawno silnik byłby na stole ale właściciel mi nie pozwolił narazie go rozkopywać bo on go używa na codzień jako transport do pracy, dlatego tez dopiero wczoraj miałem okazje przejechać i sprawdzić co sie dzieje dokładniej , nie miałem wcześniej styczności z taki małym moto a może ktoś na forum miał podobny problem z dr 125 i właśnie dlatego pytam...

 

Napęd jest ok, w dobrym stanie i odpowiednio napiety.

Pozostaje czekać na nowy łańcuch i zobaczyć jaki będzie efekt po wymianie.

Niestety w serwisowce nie ma nic na temat pomiaru zurzycia rozrządu i nie mam żadnego punktu odniesienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...