Skocz do zawartości

K1200R - do podróżowania?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam rozmiar co Ty: 1,92 m, 85 kg. Od 11 lat jeżdżę Varadero. I dalej nim jeżdżę...

Miałem kiedyś fazę na dużego nakeda ( i czasami mam jak mnie najdzie ;)). Ale póki co nie znalazłem nic na czym byłoby mi wygodnie. Jeździłem FZ1, XJR, CB1300, GSF1200, K1200R, CB 1100- albo pozycja pochylona do przodu i mocno cisnie nadgarstki, albo kolana na głowicy silnika.

Miałem okazję posiedzieć na Brevie 1200: było ok ale nie było możliwości pojeździć. Boksery BMW odpadają- zaczepiam nogami o cylindry na postoju.

 

Dwa lata temu pojechałem kawałek Crosstourerem 1200. I stwierdziłem że tylko duże endurotourery mi zostają. Przy takich rozmiarach ich gabaryt nie ma praktycznie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hun996. Dzięki za info. Właśnie takich informacji szukałem. Jak wspominasz jazdę CB 1300? Na Varadero wygodniej? Nie brakuje Ci mocy na wiaderku? Ciężko mi się umówić z kimś na przejażdżkę na CB1300 z półowiewką, bo albo są daleko, albo schodzą jak świeże bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominasz jazdę CB 1300? Na Varadero wygodniej? Nie brakuje Ci mocy na wiaderku?

Z dużą cebulą to dawno było ale chyba wygodniejsza od XJR. Na XJR siedziałem jakby bliżej silnika. Ale też nacisk na nadgarstki- ja mam trafiony prawy więc jestem "wrażliwy" na tym punkcie. Ale jak przekroczysz pewną prędkość to pęd powietrza Cię unosi i odciąża. ;)

A Varadero to jak na krześle, siedzę prosto, ręce luźno, nogi w długiej trasie nie drętwieją. Dla mnie moc silnika to nie jest jakiś strasznie ważny parametr ale bez problemu daje radę z kuframi po górach. Raz nawet udało mi się objechać na Słowacji na zakręcie kilofazera, jechałem wtedy razem z Hubertem wokól Tatr. Niestety drugi pacjent na Diavelu nam uciekł...

Natomiast w mieście zwanym Warszawa też spokojnie daje radę. Siedzisz wysoko, widzisz ponad samochodami, gabaryt odpowiedni więc katamarany się rozjeżdżają na boki. Ale nie da się, jak XTZ 660, pojechać po torowisku za tramwajem... Nie te koła i opony :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 jest co prawda wystarczajaca ale troche lipa, bralbym 1050.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem sporo Sprintem 1050 i fajny sprzęcik z niego był. Fajny, aczkolwiek K1300S chyba pod każdym względem była lepsza. No może poza dźwiękiem, bo ST1050 lepiej brzmiał na seryjnych kominach niż K1300S na Akrapie :)

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niech plecaczek zdecyduje. Nie kumam czemu 1050 mialby byc gprszy od 800 - tki

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...