Skocz do zawartości

Odgłosy z silnika kawasaki eliminator 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
W moim kawasaki eliminatorze 600 z 1997r. pojawił sie tak odgłos jakby był luźny łańcuch rozrządu sie ocierał o coś, z tym ze odgłos słychać tylko na wolnych obrotach poniżej 1000obr. powyżej tych obrotów, nie słychać żadnych odgłosów.
Obsłuchałem silnik i zdiagnozowałem ze słychać najbardziej od strony dekla sprzęgła, po odkręceniu korka wlewu oleju ewidentnie odgłosy dochodził z kosza sprzęgłowego.

Wiec dobrałem sie do sprzęgła, po rozebraniu stwierdzam ze jedyny luz jest na obwodzie kosza, mozna nim bez większego oporu obraca lewo/prawo jakieś 5-8mm, czy to jest normalne i czy ogole jest tam dopuszczalny jakiś luz?

wrzucam filmy jak to wyglada:

https://youtu.be/Yl5uot0xAxQ

https://youtu.be/Ehsa1EVr8Qg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator zrywu w koszu masz już bardzo wypracowany.

Szukaj używanego kosza w lepszym stanie lub poszukaj zakładu zajmującego się regeneracją koszy.

Możesz z tym jeszcze pojeździć ale dobrze byłoby to doprowadzić do porządku.

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator zrywu w koszu masz już bardzo wypracowany.

Szukaj używanego kosza w lepszym stanie lub poszukaj zakładu zajmującego się regeneracją koszy.

Możesz z tym jeszcze pojeździć ale dobrze byłoby to doprowadzić do porządku.

Dzieki za odpowiedz:)

No własnie w moje okolicy cieżko o jakiś zakład regenerujący takie cześć...

 

Szukałem również używki i tez cieżko coś znaleźć, znalazłem tylko na allegro sprzedawce który ma w ofercie kosz od kawasaki gpx 600, na zdjęciach wygląda identycznie, ale nie wiem czy bedzie pasować

Może ktoś sie orientuje czy te kosza sa takie same?

Edytowane przez Killswitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim kawasaki eliminatorze 600 z 1997r. pojawił sie tak odgłos jakby był luźny łańcuch rozrządu sie ocierał o coś, z tym ze odgłos słychać tylko na wolnych obrotach poniżej 1000obr. powyżej tych obrotów, nie słychać żadnych odgłosów.

Obsłuchałem silnik i zdiagnozowałem ze słychać najbardziej od strony dekla sprzęgła, po odkręceniu korka wlewu oleju ewidentnie odgłosy dochodził z kosza sprzęgłowego.

 

Wiec dobrałem sie do sprzęgła, po rozebraniu stwierdzam ze jedyny luz jest na obwodzie kosza, mozna nim bez większego oporu obraca lewo/prawo jakieś 5-8mm, czy to jest normalne i czy ogole jest tam dopuszczalny jakiś luz?

 

wrzucam filmy jak to wyglada:

 

https://youtu.be/Yl5uot0xAxQ

 

https://youtu.be/Ehsa1EVr8Qg

 

Jeżeli niepokojące dźwięki pojawiają się poniżej 1000 obr. czyli wartości w ogóle nieużytkowej dla motocykla to nie zawracaj sobie głowy, zwłaszcza że nie piszesz o problemach przy wbijaniu biegów, szarpaniu itd

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niepokojące dźwięki pojawiają się poniżej 1000 obr. czyli wartości w ogóle nieużytkowej dla motocykla to nie zawracaj sobie głowy, zwłaszcza że nie piszesz o problemach przy wbijaniu biegów, szarpaniu itd

Problemów z wbijaniem biegów nie ma, a czasami słysze jak zaklekota podczas zmiany biegu...

No i teoretycznie masz racje, ale mnie to po prostu wkurza, skoro nigdy nie było problemu z takimi odgłosami, dopiero w zeszłym sezonie pojawił sie ten dźwięk ale bardzo słabo było słychać jeszcze, ale w tym sezonie zrobiłem juz prawie 1000km i szczerze powiem ze teraz coraz bardziej to słychać...

Skoro tam jest ten "amortyzator zrywu kosza" to chyba po cos to wymyślili konstruktorzy i nie chciałbym żeby mi sie kosz rosypał i narobił większych szkód w silniku...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...