Skocz do zawartości

FJR1300 vs BMW R1150 RT vs ...?


Rekomendowane odpowiedzi

(Bardziej doświadczeni) Koledzy i koleżanki pomóżcie!

Przy przejściu na wiek jezusowy postanowiłem kupić sobie sprzęt do turystyki dalekiego zasięgo na wale kardana. Od paru dobrych dni czytam, czytam i... mądrzejszy jestem niewiele.

 

Wpadły mi w oko te dwie oferty:
http://otomoto.pl/oferta/bmw-rt-bmw-r-1150rt-bardzo-dobry-stan-ID6yjqB9.html

i
http://otomoto.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-kufry-dodatki-ID6yiMK3.html

 

Komentarze do tych sprzętów mile widziane. Pan Europeana wykluczylem, bo przekracza zasoby finansowe...

Teraz mam Fazera 600. Wzrost średni (175cm). Budżet 15000-18000 PLN.

(Jeżeli w złym watku: przepraszam, prosze o przeniesienie i obiecuje poprawe na przyszłość ;) )

 

Edytowane przez Budyn.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako uzytkownik motocykla BMW z silnikiem boxer, powiem ci, ze te silniki sa specyficzne (trzesa sie, maja niska kulture pracy, nie za piekny dzwiek), po przesiadce z czterocylindrowej duzej rzedowki bylem mocno zawiedziony :( Teraz gdy sie przyzwyczailem do pracy i charakterystyki tej jednostki to nie narzekam, doskwiera mi tylko brak mocy czasami.

FJR bedzie na pewno bardziej dynamiczna i da wiecej sportowych doznan od tego RT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego będziesz zadowolony... gdzie wysłać flaszkę za dobrą radę, potem podam :icon_mrgreen:

 

 

 

 

 

 

P.S.

 

A wiedz ,że mam dość duże doświadczenie z motocyklami... ten zabytek jest klasykiem już nigdy na nim nie stracisz, ( w odróżnieniu od podanych wyżej modeli), ma powera, jedyny w swoim rodzaju gang, nie czuje różnicy, czy jedziesz sam, czy obładowany.... a jak się powoli będziesz decydować, podam więcej szczegółów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... ja zajadły fan Ducati, powiadam Wam, jeśli miałbym wolne parę zł... KZ 1300 moim by był...jeszcze, żebym nim nie jeździł to pal licho...

ale jeździłem i powiem... robi wrażenie ( w pozytywnym słowa znaczeniu)..

 

Jak wiecie zapewne, dla mnie każdy motocykl musi mieć to ...coś.. nie wiadomo co to jest, ale to coś...jedni nazywają duszą inni, że to historia i nimb, ja dodam, że to musi być coś takiego, że po przejażdżce na nim ciężko zasnąć, człek naładowany jest jakimiś fluidami... to coś w rodzaju egzaltacji... prawie doświadczenia religijnego...

 

No a cóż porywającego może być w motocyklu będącego odpowiednikiem Opla Vectry 1,6 lpg , albo A4 td ?

 

Klaudio naprawdę nie wiem, bo to nie moje motocykle, do każdego przypisana jest inna cena ten lepszy to 26 tys podobnież, a ten niedokończony nie wiem, trza Ryśka osobiście zapytać...

 

Jak co tel na priva.

Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

FJRa ma więcej elektroniki. Generalnie pierwsze roczniki miały jakieś tam przypadłości w silniku. Większa dużo moc niż w BMW,ale większe spalanie. Komfort wg mnie na minus w fjr w porównaniu do bmw. A ta z linka to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

- Twój wzrost przypasuje na FJRe, ludzie z większym wzrostem mogą mieć problem z wbijaniem się kolan w owiewki

- RT ma wskaźnik zapiętego biegu, fabrycznie , nie wiem czy FJRa z nowszych lat też to będzie mieć

- FJR ma więcej mocy, ale uważam,że przy tych samych prędkościach będzie palić więcej niż RT, może nawet litr różnicy

- z w/w łączy się brak 6 biegu, niektórym to mega przeszkadza

- jakby co to jeździłem i tym i tym

- RT będzie wygodniejszy - większa kanapa, która ma regulowany poziom wysokości (3 stopnie)

- może trafisz na RT z radiem fabrycznym - zdarzają się

- kultura pracy na plus dla FJR

- hamulce, ja mam w RT ze wspomaganiem elektronicznym, uważam że są lepsze niż w FJR

- w RT brak chłodnicy cieczy, mniej problemów z wymianą płynu, termostaty, węże itd. , w upalne dni w RT robi się gorąco, ale bez przesady

 

Jeśli masz zamiar latać po autostradach 200 km/h to FJRa mocą lepiej da sobie radę. Ja tam wole RT. W tym przedziale cenowym uważam,że lepiej kupić dobrego RT 1150 niż FJRe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...