Skocz do zawartości

Filtr oleju HD 88


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie jakich filtrów oleju używacie w silnikach 88" np: RK rocznik 2005. Czytałem, że oryginalne filtry Premium 5 są zbyt restrykcyjne ponieważ posiadają media filtracyjne na poziomie 5 mikronów, co wiąże się z otwarciem zaworu zwrotnego filtra z powodu wysokiego ciśnienia oleju podczas rozruchu silnika. I jak wiadomo olej nie idzie przez media filtracyjne.

Proszę o porady jakich filtrów używacie. Z tego co się doczytałem K&N posiada 20 mikronów media filtracyjnego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak streng9 używam k&n. Ma wspawaną nakrętkę na klucz nasadowy co ułatwia montaż /demontaż

Dokładnie, ta nakrętka przesądziła o tym, że używam tych filtrów - nie trzeba się bawić z tym upierdliwym ściągaczem do filtrów :-)

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam filtrow Amsoil, maja wklad z wiskozy a nie z papieru jak w/w, poza tym sa robine w US, K&N to Taiwan. Dostalem kiedys od kolegi z pracy filtr Pure Power, wyglada solidnie, jak dziala nie wiem, wkrecilem do FLSTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem wszystkie oleje w moim RK i nie wiedząc jaki kupić filtr oleju wziąłem to co mieli najlepsze (chyba) i kupiłem HD super premium 5. I teraz mam pytanie: Czy ten filtr jest naprawdę "zbyt dobry"? Trzeba go wymienić po jakimś mniejszym niż 5tys mil przebiegu?

Gwoli przypomnienia jest to RK 2009 na TC 96.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rocker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi sie kiedyś dowiedziec to filtry HD nie daja rady filtrowac do 5000 mil miedzy wymianami.

Mają zbyt krótki element filtracyjny który potrafi sie pozatykac i olej idzie by-passem...

Ale jak to ma super premuim nie wiem, przestałem sie interesowac oryginnalnymi plynami i filtrami HD jakies 7 lat temu...

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co stosować? K&N? Hiflofiltro? Ponoć super premium 5 jest filtrem o wysokim przepływie, gdzieś znalazłem info że przepuszcza 3,3GPM (gallons per minute) ponieważ nie ma papierowego medium filtracyjnego tylko jakieś inne. Ile w tym prawdy nie wiem bo praktycznie żaden producent filtrów nie udostępnia szczegółowych danych.

Jak żyć panie premierze?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u nas takich filtrów niet? Zostaje chyba K&N bo cóż innego z sensem?

Zanim doczytałem do końca to myślałem że będzie otwieracz do piwa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...