Skocz do zawartości

Zakup Nowego Enduro, Husqvarna vs KTM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 22 Lata, chcę zacząć przygodę z Enduro, Wcześniej miałem styczność z crossami w sumie to moze rok czasu szusowałem amatorsko, większość czasu przebywam za granicą, tam prowadze firmę 'francja' i chcę kupić sobie Enduro prosto z salonu , w Polsce i zabrać go ze sobą. zastanawiam się nad :

 

Ktm 125 EXC VS Husqvarna 125 te 2t

 

tam gdzie mieszkam są tereny pagórkowate i sprzyjające własnie stylem Enduro.. i też asfaltowe wypady do miast i wsi. takie niedzielne i takie w teren

 

i teraz pojawia sie pytanie .... jakie są za i przeciw każdego modelu ?

 

z tego co mogę powiedzieć różnią sie bakiem paliwa husqa ma 11L KTM ma 9,2 L

 

jedynę na co mogę sobie pozwolić to wymianę oleju, zebatek i takich podstawowych czynność, wiadomo "praca" i brak wiedzy, reszta czynności na serwisie. a z tego co trochę się zagłębiłem to enduro nie wymaga tak częstych wymian tłoka, korbowodu etc..

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 22 Lata, chcę zacząć przygodę z Enduro, Wcześniej miałem styczność z crossami w sumie to moze rok czasu szusowałem amatorsko, większość czasu przebywam za granicą, tam prowadze firmę 'francja' i chcę kupić sobie Enduro prosto z salonu , w Polsce i zabrać go ze sobą. zastanawiam się nad :

 

Ktm 125 EXC VS Husqvarna 125 te 2t

 

tam gdzie mieszkam są tereny pagórkowate i sprzyjające własnie stylem Enduro.. i też asfaltowe wypady do miast i wsi. takie niedzielne i takie w teren

 

i teraz pojawia sie pytanie .... jakie są za i przeciw każdego modelu ?

 

z tego co mogę powiedzieć różnią sie bakiem paliwa husqa ma 11L KTM ma 9,2 L

 

jedynę na co mogę sobie pozwolić to wymianę oleju, zebatek i takich podstawowych czynność, wiadomo "praca" i brak wiedzy, reszta czynności na serwisie. a z tego co trochę się zagłębiłem to enduro nie wymaga tak częstych wymian tłoka, korbowodu etc..

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Jak chcesz kupić nówkę, to najlepiej będzie wybrać się na orange days i sobie zobaczyć. Husqvarna i KTM to praktycznie to samo i bierz co Ci się bardziej podoba. Jesteś pewien że chcesz 125 w 2t? Nie jestem pewien ale w tym roku chyba są sprzedawane bez homologacji i musiałbyś brać model zeszłoroczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić nówkę, to najlepiej będzie wybrać się na orange days i sobie zobaczyć. Husqvarna i KTM to praktycznie to samo i bierz co Ci się bardziej podoba. Jesteś pewien że chcesz 125 w 2t? Nie jestem pewien ale w tym roku chyba są sprzedawane bez homologacji i musiałbyś brać model zeszłoroczny

szczerze powiedziawszy. przeglądając fora innych użytkowników, każdemu młodemu i zaczynającemu użytkownikowi Enduro polecany jest silnik 125 2t no i jako że nie mam czasu na zrobienie prawka a2 muszę zakupić 125, po czym jak dojdę do wprawy postaram sie o prawko na a2 i zakup większej maszynki

 

co do homologacji czemu miały by nie mieć ? :( szkoda wielka by była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacji miałoby nie być ze względu na niespełnianie norm ekologicznych, gdzieś o tym czytałem chyba w x-cross, ale to info wymaga potwierdzenia, bo mi się tylko o uszy obiło. 125 2t to odpowiednik 250 4t więc i to i to dla dorosłego jest świetne na początek do nauki. Żadne 125 2t, a tym bardziej exc 125 nie spełnia warunków, żeby jeździć tym na prawko b, w dowodzie możesz mieć wpisaną małą moc, ale jeszcze na oczy nie widziałem 125 zablokowanej do tych homologowanym 6 czy 9 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...