Skocz do zawartości

CB500 cały czas zalewa świece


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

mam problem z moją Cebulką.

Dziś po przerwie ok. 2 miesiące chciałem go odpalić żeby sprawdzić czy wszystko ładnie chodzi, jednak pojawil sie znany mi juz problem a mianowicie nie chcial zapalic. Po pewnym czasie zaczął jakby mruczeć ale na mój słuch na jeden garnek a w takich warunkach odpalić raczej cięzko wiec zaprzestalem prób z wnioskiem ze znowu jedna swieca zalana.

W czym problem?
A no w tym, ze przyczyny tego zalewania ni chu nie wiem. W zeszlym sezonie w trakcie normalnego uzywania zalalo mi 2 razy i raz swieca byla czyszczona i dzialalo a za drugim wymieniona i tez dzialalo. Czyli dzialo sie to w trakcie normalnego jezdzenia.

Na poczatku tego roku natomiast jak nie bylo sniegu odprowadzilem moto do mechanika zeby porobil kilka rzeczy w tym regulacja gaźników, ktora jak sie spodziewalem miala zakonczyc moje problemy z zalewaniem. Jak wiazlem mu CB to silnik odpalil bez problemu, on tez silnik odpalal do regulacji i bylo ok. 2 tygodnie nastepne nie byl palony i jak przyszedlem odebrac maszyne to znowu to samo - zalane. Swiece wymienilismy i znowu dzialalo. Od tamtego czasu minely ok 2 miesiace, motor nie byl palony ani razu az do dzisiejszej proby i znowu cholera swiece wziela. Czyli mimo, że nie byl przez ten czas uzywany dzieje sie to samo i caly czas jeden (ten sam) garnek mi wysiada.

Ma ktos moze pomysl w czym problem i jak sobie z tym poradzic? Z góry dzieki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu mój brat przywiózł motocykl swego znajomego z podobnym problemem, a świeczki są małe- łatwe do zalania, zaczernienia....dłubania było na cały dzień, sprawdzone gaźniki, rozrząd ect... a sprawa była całkiem prozaiczna:

 

- zapchany - niedrożny wężyk od odpowietrzenia gaźników....

 

Sprawdź najpierw ten wężyk, a dopiero resztę...

 

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Nie, to na pewno nie membrany tylko cieknacy zaworek komory plywakowej gaznika, brak odpowietrzenia gaznikow czy trudnosci iglicy zaworka z poruszaniem sie z powodu osadow z paliwa. Czyszczenie gaznikow w myjce ultradzwiekowej + sprawdzenie odpowietrzenia zalatwi sprawe, jesli same iglice i ich gniazda w tych zaworkach nie sa zuzyte. Jesli sa zuzyte to trzeba je wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...