Jump to content

CB500 cały czas zalewa świece

Recommended Posts

Cześć :)

mam problem z moją Cebulką.

Dziś po przerwie ok. 2 miesiące chciałem go odpalić żeby sprawdzić czy wszystko ładnie chodzi, jednak pojawil sie znany mi juz problem a mianowicie nie chcial zapalic. Po pewnym czasie zaczął jakby mruczeć ale na mój słuch na jeden garnek a w takich warunkach odpalić raczej cięzko wiec zaprzestalem prób z wnioskiem ze znowu jedna swieca zalana.

W czym problem?
A no w tym, ze przyczyny tego zalewania ni chu nie wiem. W zeszlym sezonie w trakcie normalnego uzywania zalalo mi 2 razy i raz swieca byla czyszczona i dzialalo a za drugim wymieniona i tez dzialalo. Czyli dzialo sie to w trakcie normalnego jezdzenia.

Na poczatku tego roku natomiast jak nie bylo sniegu odprowadzilem moto do mechanika zeby porobil kilka rzeczy w tym regulacja gaźników, ktora jak sie spodziewalem miala zakonczyc moje problemy z zalewaniem. Jak wiazlem mu CB to silnik odpalil bez problemu, on tez silnik odpalal do regulacji i bylo ok. 2 tygodnie nastepne nie byl palony i jak przyszedlem odebrac maszyne to znowu to samo - zalane. Swiece wymienilismy i znowu dzialalo. Od tamtego czasu minely ok 2 miesiace, motor nie byl palony ani razu az do dzisiejszej proby i znowu cholera swiece wziela. Czyli mimo, że nie byl przez ten czas uzywany dzieje sie to samo i caly czas jeden (ten sam) garnek mi wysiada.

Ma ktos moze pomysl w czym problem i jak sobie z tym poradzic? Z góry dzieki za podpowiedzi :)

W zeszłym tygodniu mój brat przywiózł motocykl swego znajomego z podobnym problemem, a świeczki są małe- łatwe do zalania, zaczernienia....dłubania było na cały dzień, sprawdzone gaźniki, rozrząd ect... a sprawa była całkiem prozaiczna:

- zapchany - niedrożny wężyk od odpowietrzenia gaźników....

Sprawdź najpierw ten wężyk, a dopiero resztę...

Pozdr. J-999