Skocz do zawartości

Złombol 2016


machajos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś myślałem bisem ale bis jest tak awaryjny że na 50km trzeba łatwić asystę wozu serwisowego i lawety :D ten samochód ma same zalety na swoim bratem kaszlem , oprócz totalnie spierdolonego silnika którego nie da się niczym zastąpić bo nie ma tam miejsca i to on sprawił że dziś ich nie ma i prędzej żuk przejedzie złombol niż bis

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja :biggrin:

 

Pewnie z 5 lat tu nie pisałem :biggrin:

 

Faktycznie, byłem na Złombolu 2013 i 2016. W 2013 to był 125p i Nordkapp...

 

 

 

Potem nastąpił remont 125p w zamian za piękne dowiezienie...

 

 

 

...a w 2016 miałem jechać w 4 osoby na Sycylię i dlatego kupiłem Kombi, o którym pisze Yuby. Tyle że spodziewamy się z Karoliną drugiego dziecka, więc ona z wyjazdu wypadła. Do tego momentu zdążyłem już kupić Polda Kombi od pierwszego właściciela (pan z rocznika 1955). Auto w rewelacyjnym stanie blacharsko, ale trzeba było sporo ogarnąć mechanicznie.

 

Tu filmik z pierwszego odpalenia silnika (silnik wymieniłem na taki z przebiegiem 100 000 km):

 

 

A tu - zdobycie Monte Cassino. Pold dawał radę nawet na 4 biegu. A podejście jest spore, bo z praktycznie poziomu morza na ponad 800m:

 

 

 

Łącznie sprzęt kosztował mnie ze 14k. Ale jest tak naprawdę gotowy w trasę. Ma zrobiony układ chłodzenia (nowa chłodnia, dwa wentylatory, włącznik ręczny), całą zawiechę, hamulce, układ paliwowy, wnętrze doprowadzone do stanu prawie idealnego. Do tego jest do wzięcia bagażnik dachowy należący do kumpla (pewnie ze 100zł), wyprowadzona elektryka pod CB tak, żeby gniazdo zapalniczki pozostawało wolne, woltomierz żeby wiedzieć co się dzieje. Do bryki oddam też parę gratów, typu np. czujnik położenia wału - który potrafi skutecznie unieruchomić auto, jakieś łożyska, obudowę termostatu z termostatem i pewnie coś tam by się jeszcze znalazło (np. gumy układu chłodzenia).

 

Za chwilkę Wam wrzucę fimik na yt z trasy z rejestratora.

 

Ogółem - Złombola polecam jak cholera. Niezależnie czy byście brali Polda czy nie - jechać WARTO :biggrin:

A jak kogoś nie przekonałem, to obejrzyjcie to:

 

 

 

W 2017 roku niestety nie jadę.... Córka będzie miała parę miesięcy i nie dam rady.


EDIT: Filmik z jazdy po Sycylii. Ruszyliśmy z Palermo i tak to wyglądało...

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\

Ale ch... widzę że chętnych brak, ok to biorę Tatę.

 

 

W sumie to genialny pomysł, w tym filmie Terenwizji właśnie był gość z tatą. My poznaliśmy też Monte Verde Team (125p) z Zielonej Góry - byli na Nordkapp, byli też na Sycylii. Jeżdzą rodziną, przy czym syn i córka są w naszym wieku :)

https://www.facebook.com/MonteVerdeTeam/?ref=ts&fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwi fakt, że poldon "w plusie" jest dopuszczany do imprezy - przecież to salon nówka sztuka a nie auto na złombola :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter wsadził mi zdjecie bo z tel nie mogłem (dzięki). Jedzie wszystko z metka PRL. Nie ma znaczenia rocznik. Ważna jest zabawa i tyle. Jechał mój syn. Pojechał kupionym tym wlasnie za 1 kpln, wrócił i ta cholera jeździ do dzisiaj.

Edytowane przez Wopoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...