Skocz do zawartości

Zimny ciężko wchodzi na obroty YBR125


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem od roku posiadaczem Yamahy YBR 125 z 2007r. na wtrysku.

Problem mam taki, że po odpaleniu, bez względu na to czy to zima czy to lato ma ciężko na początku się wkręcić na wyższe obroty. Na niskich sobie ładnie pryka, a kiedy chcę dodać gazu lub ruszyć on nie tyle się dusi co nie ma siły się wkręcić. Po 3-5min lub po przejechaniu kilkunastu metrów "na zająca" nagle dostaje przebudzenia i ciągnie jak głupi.

Podsumowując: motorek ładnie jeździ, pali itp. tylko, że właśnie po odpaleniu ma kilka chwil słabości.

Przeszukując czeluści internetów natrafiałem głównie na tematy, że po odpaleniu właśnie od razu wkręca się na wysokie obroty... ale u mnie jest odwrotnie.

Może uda się komuś podsunąć jakiś pomysł co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.. chciałem tylko jak najdokładniej pokazać o co mi chodzi ;) To, że tak się dzieje po 2tyg bez odpalania to domyślam się, że to norma. Problem jest taki, że po kursie i postoju ok. 30-40 min. dzieje się na nowo to samo... lato czy zima. Tu i tak szybko doszedł do normy, pewnie przez te mocniejsze przekręcanie manetki. Mam znajomych co nie mają takich problemów, dlatego mnie to zastanawia. Rozmawiałem nawet z mechanikiem co naprawia motocykle i według niego nie jest to normalne, ale nie podejmuje się zdiagnozowania z tego powodu, że moto nie ma gaźnika tylko wtrysk ;x

 

wooops... popsułem posta :|

Edytowane przez Kaliszak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie gazował to pewnie nic by się nie działo. Spróbuj go zostawić na 2-3 minuty i wtedy zobacz czy sie dławi. 30-40 minut to wystarczajacy czas żeby ostygł, i wtedy trzeba go rozgrzewac ponownie. To nie samochód że odpalasz i jedziesz.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...