Skocz do zawartości

Silnik kawasaki kdx/kx 125 kilka pytań


grzesiek210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowy wiec w razie jakichkolwiek błędów proszę o wyrozumiałość ;)

Kupiłem silnik od kawasaki kdx 125. Rocznik bliżej nie znany sadzę, że między 96-98.

Mam kilka pytań odnośnie różnic miedzy kdx a kx? Z tego co zauważyłem to kdx posiada dozownik oleju, czujnik temperatury i biegu jałowego.

1. Orientuje się ktoś czy jakiekolwiek części podchodzą od kx ?
2. Brakuje mi membrany i magneta. Podejdzie od kx? lub innego modelu?
3. W zestawie nie było również gaźnika. Posiadam dellorto 37 pewnie ciut za duży? oczywiście zastosowałbym większy króciec.
4. Skrzynia biegów rożni się?

Proszę o pomoc, z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok pasuje od kx ale nie we wszystkich latach produkcji , w niektórych też korba , gaźnik obstawiam że jest inny .......

 

nie masz tylko listków membrany czy całej z obudową ?

 

na chłopski rozum to magneto będzie inne bo kx nie ma światel i jest crossówką co nie musi mieć dołu a ma szybko kręcić się na obroty więc ja bym dał najmniejsze i najlżejsze magneto jakie się da a kdx musi być elastyczniejszy i mieć cewkę do świateł......

 

jeśli nie zależy ci na światłach to możesz kombinować z jakimkolwiek zapłonem jaki uda ci się kupić tanio , włącznie z tymi od chińskich kibli czy ATV , byle masa magneta i rozmiar były zbliżone ( jak nie będą to zmieniasz charakterystykę silnika -magneto w 2T to nie tylko prądnica ale także rodzaj koła zamachowego i ma wpływ na charakterystykę silnika ) i pasowalo ci względnie na czop wału , ale będzie cieżka sprawa z ustawieniem tego zapłonu.......

 

37 to ogromny gaźnik do 125 ( 37 to gardziel ? ) , normalna enduro 125 ma najczęsciej koło 30 mm i mniej , ale być może kombinując dyszami i regulacją uda ci się zmusić to do współpracy...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam całej membrany. Co do zapłonu to wiem, że parametry muszę zachować zbliżone. Jeżeli chodzi o gaźnik to może uda się wymienić z kimś na mniejszy lub sprzedać i za to kupić odpowiedni.
Dziękuje za informacje:)

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś informacje to będę wdzięczny,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...